Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Mladá žena přešívá staré oblečení, aby ušetřila. Svými výtvory inspiruje svět

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Facebook Sarah Tyau

Mnoho lidí se pouští do projektů, které šetří životní prostředí. Matka tří dětí Sarah Tyau se rozhodla přešívat staré oblečení, aby ušetřila. Svými výtvory inspiruje svět k šetrnějšímu nakládání s materiály. Jen v módním průmyslu se ročně vyprodukuje zhruba 10 procent celkového objemu emisí oxidu uhličitého.

Sarah Tyau je jednou ze zastánkyň pomalé módy. Jejím opakem je v prodejnách nabízená rychlá móda, kdy se produkuje velké množství módních kousků spíše z nekvalitních materiálů. Lidé i proto často vyhazují oblečení, které je ještě užitečné, aby ho nahradili zbožím dle aktuálních trendů. V second handech a bazarech proto skončí často krásné kousky, které jsou třeba kvalitní, ale nemoderní.

Sarah Tyau postupem času přeměnila stovky kousků z druhé ruky do nádherných modelů pro sebe a své dcery. Na sociálních sítíchTyau velké množství fanoušků, kteří její příspěvky pravidelně sledují. Sarah jim radí, jak vybírat látky a jak přešívat staré kousky na nové. A tím šetřit životní prostředí i vlastní peněženku.

Zdroj: livingbreadforlife.club

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.