Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé se mohou v Národním muzeu podívat na nejdražší mince na světě

Výstava v Praze zahajuje celoevropského turné, a tedy právě v Praze mají zájemci poprvé možnost spatřit nejdražší minci světa. Zdroj: flowing-hair.cz

Od úterý 9. do pátku 12. února mohou zájemci zavítat do nové budovy Národního muzea v Praze na výstavu, na které je k vidění unikátní mince Flowing Hair Liberty Dollar.

Jedná se o jedinečnou minci z roku 1794, jejíž hodnota přesahuje částku deseti milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 247 milionů korun. Mince je tak nejdražším penízem, který byl kdy v historii prodán. Zájemci mohou na výstavě kromě mince vidět i originál kopie Deklarace nezávislosti USA z roku 1776 v hodnotě čtyř milionů dolarů.

Výstavu v Česku pořádá Národní pokladnice společně s Národním muzeem v Praze. Lidé mohou minci vidět 9. února od 13 do 20 hodin nebo 10. až 12. února od 10 do 20 hodin. „Návštěvníci budou moci vedle tohoto vzácného exponátu zhlédnout také bostonskou originální kopii Deklarace nezávislosti USA. Výstava v Nové budově Národního muzea bude přístupná zdarma,“ doplnila pro ČTK mluvčí výstavy Kamila Bidlle.

Výstava v Praze zahajuje celoevropského turné, a tedy právě v Praze mají zájemci poprvé možnost spatřit nejdražší minci světa. Během své cesty slavná mince navštíví celkem osm evropských metropolí. Kromě Prahy bude mince ozdobou výstavních síní v Oslu, Stockholmu, Helsinkách, Tallinu, Varšavě, Londýně a Dublinu. Výstava kromě mince a listiny nabídne také možnost vidět další zlaté a stříbrné historické mince Spojených států amerických, jako jsou například zlaté dolary Double Eagle, Eagle, Half Eagle nebo různé stříbrné dolary, půl dolary nebo čtvrtdolary.

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci potvrdili novou formu magnetismu

Praha je čtvrtým nejbohatším místem v EU

Google snímá z vesmíru úniky ropy a zemního plynu

V Portugalsku najdete nejlepší pláž světa

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…