Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé přispěli přes pět milionů korun na pomoc dětem s handicapem

Zdroj fotografie: Pexels

Celých 5 247 935 korun. Taková částka se vybrala na děti s handicapem v charitativní kampani Dejme úsměv dětem. Zákazníci prodejen Rossmann svým nákupem výrobků s logem kampaně přispěli na konto nadace Naše dítě. Ta přerozdělí získané finance ohroženým dětem. Částka poputuje například na chod rehabilitačních center, pokrytí individuálních žádostí sociálně slabých dětí nebo na výcvik dvou asistenčních psů.

Peníze od dobrodinců tak získal například Rehabilitační stacionář Zlín, který peníze použije na nákup rehabilitačních pomůcek pro dětské klienty. Ti mají různé zdravotní obtíže nejčastěji s kombinovaným postižením, jako je dětská obrna, epileptické syndromy a další. ,,Pomůcek, které my potřebujeme, je opravdu hodně. Z běžného provozu bychom je nemohli vůbec zakoupit nebo by to trvalo léta. Pořídíme pomůcky určené přímo k individuální fyzioterapii dětí,“ přiblížila využití darované částky vedoucí stacionáře Romana Ságnerová. Pomůcky by měly posloužit ke zvýšení samostatnosti a soběstačnosti dětí.

Dobrodinci mohli svým nákupem přispět v období od 3. do 7. září v jakékoliv prodejně Rossmann. Celá částka z jejich nákupu pak putovala na konto nadace. Letos se konal již 9. ročník kampaně. Od roku 2009 přispěli zájemci přes 50 milionů korun.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Co jsou houbová města a mohla by vyřešit čínskou vodní krizi?

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…