Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lidé přispěli přes pět milionů korun na pomoc dětem s handicapem

Zdroj fotografie: Pexels

Celých 5 247 935 korun. Taková částka se vybrala na děti s handicapem v charitativní kampani Dejme úsměv dětem. Zákazníci prodejen Rossmann svým nákupem výrobků s logem kampaně přispěli na konto nadace Naše dítě. Ta přerozdělí získané finance ohroženým dětem. Částka poputuje například na chod rehabilitačních center, pokrytí individuálních žádostí sociálně slabých dětí nebo na výcvik dvou asistenčních psů.

Peníze od dobrodinců tak získal například Rehabilitační stacionář Zlín, který peníze použije na nákup rehabilitačních pomůcek pro dětské klienty. Ti mají různé zdravotní obtíže nejčastěji s kombinovaným postižením, jako je dětská obrna, epileptické syndromy a další. ,,Pomůcek, které my potřebujeme, je opravdu hodně. Z běžného provozu bychom je nemohli vůbec zakoupit nebo by to trvalo léta. Pořídíme pomůcky určené přímo k individuální fyzioterapii dětí,“ přiblížila využití darované částky vedoucí stacionáře Romana Ságnerová. Pomůcky by měly posloužit ke zvýšení samostatnosti a soběstačnosti dětí.

Dobrodinci mohli svým nákupem přispět v období od 3. do 7. září v jakékoliv prodejně Rossmann. Celá částka z jejich nákupu pak putovala na konto nadace. Letos se konal již 9. ročník kampaně. Od roku 2009 přispěli zájemci přes 50 milionů korun.

Související články

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Inspirace

Cena Via Bona vyzdvihla silné filantropické počiny uplynulého roku

Inspirace

Sbírka Pomozte dětem letos vybrala rekordních 10 milionů

Inspirace

V Americe začal fungovat charitativní prodejní automat

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.