Lesopark Letňany má první pražské singletrailové trasy

Zdroj fotografie: praha.eu

Pražští cyklisté se mohou radovat, v letňanském lesoparku mohou letos poprvé vyzkoušet jízdu na singletrailech. Jednosměrné trasy se šířkou pouze pro jednoho cyklistu zde mají délku 5 700 metrů a využívají více než 130 zatáček a oblouků. Náklady na výstavbu byly téměř čtyři miliony korun.

Cílem výstavby trasy v lesoparku byla podpora sportu v dosud málo využívaných místech. Navíc zde kvůli podloží není možné založení lesních porostů. „Věřím, že komunita cyklistů, kteří jezdí singltrail, bude tento areál hojně využívat a že jim bude dobře sloužit,“ uvedla Jana Plamínková, radní hlavního města Prahy.

Svou náročností je trasa vhodná pro děti od zhruba 12 let, potěší ale i dospělé. Vše záleží na zvolené rychlosti pro průjezd zatáčkami, kterých je na trase více než 90. Aby nedocházelo ke střetům cyklistů a dalších návštěvníků, jsou v místech zaústění umístěny zpomalovací prvky a výstražné tabule. „Jsem velice rád, že se dokončení areálu stihlo ještě před létem,“ doplnil Ivan Kabický, starosta městské části Praha – Letňany.

Autor článku