Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lesopark Letňany má první pražské singletrailové trasy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: praha.eu

Pražští cyklisté se mohou radovat, v letňanském lesoparku mohou letos poprvé vyzkoušet jízdu na singletrailech. Jednosměrné trasy se šířkou pouze pro jednoho cyklistu zde mají délku 5 700 metrů a využívají více než 130 zatáček a oblouků. Náklady na výstavbu byly téměř čtyři miliony korun.

Cílem výstavby trasy v lesoparku byla podpora sportu v dosud málo využívaných místech. Navíc zde kvůli podloží není možné založení lesních porostů. „Věřím, že komunita cyklistů, kteří jezdí singltrail, bude tento areál hojně využívat a že jim bude dobře sloužit,“ uvedla Jana Plamínková, radní hlavního města Prahy.

Svou náročností je trasa vhodná pro děti od zhruba 12 let, potěší ale i dospělé. Vše záleží na zvolené rychlosti pro průjezd zatáčkami, kterých je na trase více než 90. Aby nedocházelo ke střetům cyklistů a dalších návštěvníků, jsou v místech zaústění umístěny zpomalovací prvky a výstražné tabule. „Jsem velice rád, že se dokončení areálu stihlo ještě před létem,“ doplnil Ivan Kabický, starosta městské části Praha – Letňany.

Související články

Společnost

V Praze na Vltavské přibyly u metra nové cyklostojany

Inspirace

Pražským cyklistům pomůže nová aplikace Na kole Prahou

Inspirace

Novou aplikaci Na kole Prahou si Pražané oblíbili

Inspirace

Brňané se brzy projedou po nové cyklostezce

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.