Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kvalita života v Brně a Praze je lepší než v Londýně nebo Torontu

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Jak se žije ve významných světových městech? Na to se z různých pohledů dívá server Numbeo. V letošním žebříčku srovnávajícím kvalitu života figurují v první stovce i dvě největší česká města.

Brno obsadilo v žebříčku 89. příčku, Praha 97. Nechaly za sebou tedy taková města jako Londýn, Paříž, Madrid, New York nebo Řím. Zároveň je ale třeba uznat, že v předchozích letech si česká města vedla ještě lépe. Žebříček ve svém hodnocení přihlíží ke kupní síle, bezpečnosti, kvalitě životního prostředí i zdravotní péče nebo nákladům na bydlení. Jeho nejvyšší příčky aktuálně opanuje australská Canberra, nizozemský Eindhoven a americký Raleigh.

Brno si vede velmi dobře v oblasti nákladů na bydlení nebo času stráveném v dopravě. Praha má zase pozitivní hodnocení ohledně míry znečištění, naopak její největší slabinou je podle žebříčku poměr příjmů k cenám nemovitostí. Kvalita života v obou městech je nicméně hodnocena jako velmi vysoká. V obdobných žebříčcích získává Česko pravidelně dobrá hodnocení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.