Krystall – plovoucí hotel s nezaměnitelnou atmosférou

Zajímavým prvenstvím se bude moci pochlubit hotel v blízkosti norského přístavu Tromso. Stane se prvním plovoucím hotelem v Evropě. Krystall, jak jej jeho tvůrce nazval, však nestaví pouze na ambicích být v něčem první. Pro své návštěvníky připravuje řadu dalších překvapení a neobyčejných zážitků. Prosklené stěny a střecha, energetická nezávislost nebo unikátní tvar představují jen některé z mnoha dílčích vlastností, kterými se hotel pyšní.

Ubytování v hotelu symbolizujícího sněhovou vločku a pohupujícího se na hladině Norského moře. Průhledné stěny nabízející uklidňující pohled na překrásnou scenérii norských fjordů. V případě střechy také romantický pohled na polární záři. To jsou ty největší devizy, které mají návštěvníkům Krystallu navodit příjemnou atmosféru a přiblížit jim krásy severského prostředí.

Unikátní výtvor je dílem nizozemského architekta Koena Olthuise ze studia Dutch Docklands. Pětihvězdičkový hotel bude obsahovat 86 pokojů, konferenční místnosti i wellness centrum. Celý se bude vznášet na vodní hladině. Kde dnu moře bude ukotven jistícími lany. Z pohledu energetické soběstačnosti půjde o budovu, která je zcela nezávislá na okolním světě. Hotel tak bude teoreticky možné stěhovat z místa na místo. Své dveře otevře veřejnosti nejpozději v průběhu roku 2017.

Zdroj: http://magazin.aktualne.cz/kuriozity/hotel-ve-tvaru-vlocky-norsko-laka-na-polarni-zari/r~4941749a1c7d11e48e74002590604f2e/

Autor článku

Michaela Hýžová