Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kotě z útulku muži zachránilo život

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Glen Schallman žil pár let sám, až v nedávné době si domů pořídil černého kocoura z útulku. Dodnes je za tuto skutečnost velmi rád, jelikož si je jistý, že mu právě kocour jménem Blake zachránil život.

Glen trpí onemocněním mozku a mívá od svých pěti let záchvaty. Pokud dostane záchvat ve spánku, je zde pravděpodobnost, že přestane dýchat. Malý kocour Glena právě při jednom záchvatu přivedl ke vědomí a on mu tak dodnes vděčí za záchranu života.

Jen pár dní po adoptování černého kocoura dostal Glen během spánku záchvat. Kocour vycítil, že není něco v pořádku a snažil se Glena probudit tím, že ho lehce kousl do prstu. Glen se v tu ránu probudil. Dodnes říká, že kdyby ho tenkrát kocour neprobral, nejspíš by se už nikdy neprobudil. Od té doby podle Glena kocour vždy pozná, když jeho kamarádovi není dobře. „Blake se vždycky začne otírat o mé ruce, jako by se ptal, zda je všechno v pořádku,“ vysvětlil pro Huffington Post Glen Schallman.

Blake není podle Glena prvním zvířetem, které bylo citlivé na jeho zdravotní potíže. Několik let zpátky adoptoval Glen kočku jménem Boo Boo. Podle Glena poznala i tato kočka jeh záchvaty dokonce dřív, než přišly. Milovník koček tak na tato zvířata od té doby nedá dopustit a šíří do světa jejich téměř zázračné schopnosti.

Zdroj: Huffington Post

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.