Zvýšená spotřeba ochranných pomůcek s sebou nese otázku, jak vlastně s rizikovým odpadem nakládat. Společnost SAKO Brno proto vydala pět základních doporučení pro správné zacházení s respirátory či samotestovacími sadami.
„Přibývají nám dotazy od občanů i firem, jakým způsobem přistupovat ke zdravotně nezávadné likvidaci pomůcek. Připomínáme jim, že použité respirátory a samotestovací sady patří zabezpečené do směsného komunálního odpadu,“ uvedl předseda představenstva SAKO Brno Filip Leder. Ochranné pomůcky včetně jednorázových obleků či roušek bychom měli ukládat do plastových pytlů o tloušťce alespoň 0,2 milimetru. V případě tenčích pytlů je dobré použít rovnou dva. Nejpozději do 24 hodin je pak potřeba pytel zavázat, vydezinfikovat a vyhodit do popelnice na směsný odpad.
Zdroj: SAKO Brno
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít
Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…