Příroda se dokáže úžasně zregenerovat. Zjistili to ve Velké Británii, kde s novým přístupem slaví úspěch. Jaký je jejich recept na to, jak úspěšně navrátit do krajiny vodu a pomoci tak ptákům, hmyzu a rostlinám? Stačí v přírodě obnovit tůně a mokřady.
Počty ptáků vyskytujících se v Británii se snižují v důsledku používání pesticidů, hnojiv a scelení dříve pestré krajiny. Ubyl také hmyz, kterým se opeřenci běžně krmí. Ale není všem dnům konec. Své o tom ví přírodovědec Muzea přírodní historie v Kensingtonu Jonathan Lewis-Phillips, který vymyslel způsob, jak zasaženým živočichům pomoci.
Pomocí unikátního projektu pomohl navracet vodní plochy, které z krajiny v posledních letech mizely. Nad obnovenými tůněmi se brzy vyskytovalo osmnáctkrát více druhů hmyzu, než nad těmi neobnovenými. Zrekonstruovaná vodní tělesa také přitahovala větší množství ptáků. Informoval o tom web The Conversation.
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní
Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…