Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak oslavit Silvestra? Přinášíme několik tipů

3 minuty radosti
Ilustrační fotografie: Pexels

Zatímco někteří plánují oslavy konce roku měsíce dopředu a chtějí, aby byly opravdu znamenité, jiní čekají, jak se situace vyvrbí, a nic moc nechystají. Patříte do toho druhého tábora? Nevěste hlavu, máme pro vás tipy a triky, jak si i tak konec roku užít.

Obecní program

Určitě se mrkněte na web obce, ve které konec kalendářního roku trávíte. Většina z nich totiž plánuje pro své obyvatele ohňostroje, posezení u svařáku a jiné aktivity. Díky tomu se potkáte se sousedy, dostanete příležitost s nimi prohodit pár slov a popřát si vzájemně do nového roku. Kdykoliv se přitom můžete sebrat a jít domů, nikdo se nebude divit. Na soukromých večírcích a návštěvách blízkých by bylo podivné, kdybyste se před půlnocí vypařili.

Domácí pohodička

Jste sami doma? Žádné chmury. Já takto trávila posledních několik Silvestrů a užila jsem si je více než ty velkolepé. Buď jsem dodělávala resty, na které jindy nebylo dost času (třeba psaní diplomové práce), nebo jsem si zkrátka užila hezký večer. Dejte si vanu, připravte si oblíbené jídlo, pusťte si nějaký pěkný film, případně můžete sáhnout po knize, kterou vám nadělil Ježíšek. Možností je nespočet, buďte kreativní. Zároveň se můžete zamyslet nad tím, co byste si v novém roce přáli zažít a je to splnitelné. Těchto pár snů si sepište na papír. Budete se mít alespoň na co těšit.

Vyrazte do ulic

Chcete zažít trochu divočiny? Na Silvestra to v ulicích vždycky žije. Lidé slaví, popíjejí šampaňské, přejí si jen to nejlepší do dalšího roku a také pálí ohňostroje. Proto, pokud se rozhodnete vyrazit do centra města, buďte opatrní. Opilí lidé vyvádí nejrůznější skopičiny, tak ať oslava skončí opravdu vesele.

Hory volají

Pokud potřebujete spíš samotu a klid, odjet do zasněžených hor je to nejlepší, co můžete udělat. Nejlepší je vyjet někam, kde lišky dávají dobrou noc. Silvestr můžete oslavit noční procházkou zasněženou krajinou, udělat několik andělíčků a třeba postavit sněhuláka. Neměl by nám být ostatně tento způsob oslav nejbližší? V usebrání, klidu a pohodě bez zbytečného hluku, který plaší zvířata. Pro radost si můžeme doma zapálit prskavku.

Autorský článek Gabriely Brázdové

Související články

Zaručeně zlepší den

Stromy sázíme na tři sta let, chceme, aby to fungovalo dlouhodobě, říká Richard Krajník ze společnosti Sázíme Česko

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Příčiny vážných dopravních nehod odhalí speciální aplikace

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…