Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak čáp k podprsenkám přišel. Opeřený sběratel z Chomutova baví svět

Pár čápů bílých v chomutovském zooparku. Foto: Zoopark Chomutov

Nejen lidé, ale i zvířata umí leckdy překvapit. Své o tom vědí obyvatelé Chomutova. Čáp bílý z tamního zooparku si do hnízda postupně nanosil neobvyklou sbírku lidského oblečení včetně spodního prádla. Úsměvnou zprávou se baví i v zahraničí.

Pracovníci zooparku měli provést banální úpravu čapího hnízda. Rozhodli se zkontrolovat jeho stabilitu a odstranit z něj věci, které by ptákům mohly ublížit. V proutěném obydlí je však kromě drátů a vlasců čekala poněkud neobvyklá nadílka – rukavice, plavky, podprsenky, kalhoty a desítky kusů dalšího lidského oblečení.

Sbírka předmětů nalezených v čapím hnízdě. Foto: Zoopark Chomutov

Fotografie z místa činu se ještě ten večer staly hitem sociálních sítí. Médii se pak začala šířit nadsázkou protkaná historka o čápovi fetišistovi. „Příspěvek sdíleli a komentovali lidé z celé republiky, objevil se i v odborných médiích, a nakonec překročil i hranice České republiky,“ potvrdila mohutnou virální vlnu ředitelka zooparku Věra Fryčová.  Čáp sběratel pobavil lidi například na Slovensku, v Lotyšsku a dalších zemích. Lidské oblečení však dokáže být pro ptáky a jejich mláďata velmi nebezpečné. Z hnízda proto muselo pryč.

Související články

Zaručeně zlepší den

Zahradničení léčí psychiku a zvyšuje fyzickou kondici, potvrdila nová studie

Zvířecí terapie vrací lidem chuť do života. S delfíny je to neuvěřitelný zážitek, říká spoluzakladatelka Pomocných tlapek Michaela Freeman

Nový protinádorový přípravek pomůže prvním pacientům

Jedlá potravinářská fólie potěší životní prostředí a udrží jídlo déle čerstvé

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…