Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Itálie končí s prodejem plastových tyčinek do uší

Zdroj fotografií: Pixabay

Dobré zprávy ohledně plastové a odpadové problematiky v současnosti přibývají snad denně. Někomu se sice mohou jevit jen jako kapka v moři, ale s každou takovou ono moře nabývá na objemu.

Přestože Itálie nepatří v oblasti třídění odpadu v rámci Evropy mezi přední země, ani jí není současná doba plastová úplně lhostejná. Důkazem je nové nařízení, které od 1. ledna letošního roku zakazuje prodej vatových tyčinek, které nejsou vyrobeny z biologicky odbouratelných materiálů. Jde o první evropskou zemi s tímto opatřením.

Itálie by s podobným zákonem neměla dlouho zůstat osamocená. Státy Evropské unie se už koncem loňského roku dohodly na zákazu jednorázových plastů. Mezi ty patří vedle tyčinek do uší také brčka, příbory nebo jednorázové nádobí. Směrnice by měla začít platit v roce 2021.

Zdroj: ihned.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.