Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Irsko se stalo 15. zemí Evropy, která oficiálně zakázala kožešinové farmy

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Další malé vítězství pro norky, lišky, lasičky a jiné chlupáče. Irsko se oficiálně stalo další evropskou zemí, která v roce 2022 uplatní zákaz provozování kožešinových farem.

Za návrhem zákona o zákazu chovu kožešin stojí Ruth Coppinger, politička ze strany People Before Profit/Solidarity. Ten byl nedávno schválen a zároveň s ním bylo zavedeno kompenzační schéma, které by mělo kožešinovým chovatelům zajistit finanční prostředky během přechodné fáze. Konkrétně se odhaduje o příspěvku kolem 4 až 8 milionů eur, jak uvádí TheJournal.ie.

Od roku 2014 jsou v Irsku známé pouze 3 fungující kožešinové farmy, nicméně všechny jsou tovární, a produkují tedy velké množství kožešin, odhadem více než 110 000 kusů ročně. Pro jejich úplný zákaz byly všechny irské politické strany kromě jedné, dle průzkumů se zákazem rovněž souhlasí přes 80 % irských občanů.

Ministr zemědělství Michael Creed se k zákazu vyjádřil takto:  „O kožešinovém chovu se vedla značná mezinárodní a společenská debata. Je jasné, že došlo k posunu ve společenských očekáváních ve vztahu k tomuto sektoru.“

Zdroj: Optimist Daily

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Pastva ovcí a jaků v Českém lese pomáhá vzácným rostlinám

Největší leknín světa vykvétá už přes 100 let v Česku

Psychická pohoda jako klíč k plodnosti? Studie potvrzuje, že při IVF hraje mysl zásadní roli

Retro se vrací do módy. V USA roste obliba telefonních budek

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a…