Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I prase může fascinovat umění. Vepřík Pigcasso maluje obrazy

Foto: Pigcasso

Přinášíme dvě poměrně kuriózní zprávy. Zatímco v Anglii přiletěl dron zachránit psa v přílivové oblasti za pomocí klobásy, v Jihoafrické republice se z vepře stal umělec. Maluje svým rypákem obrazy.

Psí dobrodružství s klobásou

Fenka rasy Jack Russell teriér jménem Millie svým majitelům v anglickém hrabství Hampshire utekla z vodítka. Lidé ji spatřili u moře, kde jí hrozilo, že ji strhne příliv. Dostat ji z nebezpečí se ale nepovedlo hasičům, policistům ani členům pobřeží hlídky. Zafungoval až dron, k němuž byla přivázaná klobása. Uzeninu poskytla jedna z žen na pláži.

Protože Millie měla hlad, podařilo se ji nalákat do výše položených míst, která příliv nezaplavuje,“ pochvaloval si Chris Taylor, šéf dronového pátracího a záchranného týmu v Denmeadu. Určitě o použití klobásy budeme uvažovat i v budoucnu: každá akce s cílem vypátrat psa bude sice jiná, ale pokud bychom se dostali do podobné situace, použili bychom tu samou metodu k nalákání psa,“ řekl.

Mezi zvířaty jsou i umělci

Umění není pouze pro lidi. Dokazuje to příběh vepříka Pigcassa se dal na malování poté, co jej majitelka zachránila před jatky. Žena si tehdy všimla, že je na jejím mazlíčkovi něco výjimečné. Nosila mu do boudy nejrůznější hračky. Jedinými předměty, které nesnědl nebo nezničil, byly staré malířské štětce. Proto se rozhodla pořídit mu barvy a plátno. Díky tomu se štětcem v rypáku Pigcasso už pět let tvoří moderní abstraktní obrazy, z nichž jeden se koncem loňského roku prodal v přepočtu za téměř půl milionu korun. Celkem vytvořil přes čtyři stovky děl. Umělec preferuje především moderní abstraktní styl.

Foto: Pigcasso

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Českých novin, Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Ohroženým tygrům se daří. Jejich počet překvapil i ochránce přírody

Budiž světlo z Česka v Sydney

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Narodila se zvířátka. Podívejte se na malé radosti z celého světa

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Inspirace z knihovny: Utopia Avenue přináší příběh fiktivní kapely z 60. let

Jaké bylo mít hudební skupinu v 60. letech minulého století? Celosvětově uznávaný spisovatel David…