Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I prase může fascinovat umění. Vepřík Pigcasso maluje obrazy

Foto: Pigcasso

Přinášíme dvě poměrně kuriózní zprávy. Zatímco v Anglii přiletěl dron zachránit psa v přílivové oblasti za pomocí klobásy, v Jihoafrické republice se z vepře stal umělec. Maluje svým rypákem obrazy.

Psí dobrodružství s klobásou

Fenka rasy Jack Russell teriér jménem Millie svým majitelům v anglickém hrabství Hampshire utekla z vodítka. Lidé ji spatřili u moře, kde jí hrozilo, že ji strhne příliv. Dostat ji z nebezpečí se ale nepovedlo hasičům, policistům ani členům pobřeží hlídky. Zafungoval až dron, k němuž byla přivázaná klobása. Uzeninu poskytla jedna z žen na pláži.

Protože Millie měla hlad, podařilo se ji nalákat do výše položených míst, která příliv nezaplavuje,“ pochvaloval si Chris Taylor, šéf dronového pátracího a záchranného týmu v Denmeadu. Určitě o použití klobásy budeme uvažovat i v budoucnu: každá akce s cílem vypátrat psa bude sice jiná, ale pokud bychom se dostali do podobné situace, použili bychom tu samou metodu k nalákání psa,“ řekl.

Mezi zvířaty jsou i umělci

Umění není pouze pro lidi. Dokazuje to příběh vepříka Pigcassa se dal na malování poté, co jej majitelka zachránila před jatky. Žena si tehdy všimla, že je na jejím mazlíčkovi něco výjimečné. Nosila mu do boudy nejrůznější hračky. Jedinými předměty, které nesnědl nebo nezničil, byly staré malířské štětce. Proto se rozhodla pořídit mu barvy a plátno. Díky tomu se štětcem v rypáku Pigcasso už pět let tvoří moderní abstraktní obrazy, z nichž jeden se koncem loňského roku prodal v přepočtu za téměř půl milionu korun. Celkem vytvořil přes čtyři stovky děl. Umělec preferuje především moderní abstraktní styl.

Foto: Pigcasso

Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z Českých novin, Aktuálně

Související články

Zaručeně zlepší den

Sportovci a umělci zaujali porotu. Nejšikovnější děti z Česka získaly ocenění

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Proběhl 26. ročník závodu psích spřežení Šediváčkův Long

Dospívající, kteří prožijí pocit lásky, vyrůstají ve zdravé dospělé, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…