Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Holešovice patří podle Guardianu mezi nejzajímavější evropské čtvrti

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pražské Holešovice jsou podle britského listu The Guardian jednou z deseti nejzajímavějších evropských čtvrtí. Deník zaujala hlavně skutečnost, že se čtvrť během posledních deseti let proměnila v místo nabité energií, kde to žije. Holešovicím se podařilo porazit i takové ikony, jako je například Ostiense (Řím) nebo Quartier de la Réunion (Paříž).

Pokud lačníte po kultuře, nenechte si v Holešovicích ujít výstavní síně jako Národní technické muzeum, Veletržní palác nebo Centrum současného umění DOX. Za navštívení podle Guardianu stojí také kulturní centrum La Fabrika, kino Oko nebo umělecký prostor Jatka 78. Po obohacení se kulturními zážitky přijde vhod stylové Café Letka, Bistro 8, industriální Vnitroblock, Bistro Jankovcova nebo asijská kuchyně v SaSaZu. Za nočním životem pak vyražte do baru Cobra, klubu Cross nebo Mecca.

Zkrátka nepřijdou ani příznivci odpočinku v městské přírodě, dopřát si ho můžete v proslulém parku Stromovka nebo v Letenských sadech. Na památku návštěvy této vskutku rozmanité čtvrti si pak nezapoměňte odvézt originální kousek oblečení nebo interiérový doplněk některého z místních návrhářů, který je k zakoupení například v minimalisticky laděném Jakoby nebo v showroomu Heleny Dařbujánové. Holešovice obsadily v přehledu deníku sedmou pozici, za vítěze byly vybrány čtvrti Järntorget a Långgatorna ve švédském Göteborgu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Geoinženýrství: „Ztlumení slunce“ by mohlo zabránit tání ledovců

Galaxie Andromeda by mohla být klíčem k měření temné energie

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

Negrelliho viadukt ožije kavárnami, kulturou i sídly startupů. První oblouk otevře v říjnu

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…