Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Holešovice patří podle Guardianu mezi nejzajímavější evropské čtvrti

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pražské Holešovice jsou podle britského listu The Guardian jednou z deseti nejzajímavějších evropských čtvrtí. Deník zaujala hlavně skutečnost, že se čtvrť během posledních deseti let proměnila v místo nabité energií, kde to žije. Holešovicím se podařilo porazit i takové ikony, jako je například Ostiense (Řím) nebo Quartier de la Réunion (Paříž).

Pokud lačníte po kultuře, nenechte si v Holešovicích ujít výstavní síně jako Národní technické muzeum, Veletržní palác nebo Centrum současného umění DOX. Za navštívení podle Guardianu stojí také kulturní centrum La Fabrika, kino Oko nebo umělecký prostor Jatka 78. Po obohacení se kulturními zážitky přijde vhod stylové Café Letka, Bistro 8, industriální Vnitroblock, Bistro Jankovcova nebo asijská kuchyně v SaSaZu. Za nočním životem pak vyražte do baru Cobra, klubu Cross nebo Mecca.

Zkrátka nepřijdou ani příznivci odpočinku v městské přírodě, dopřát si ho můžete v proslulém parku Stromovka nebo v Letenských sadech. Na památku návštěvy této vskutku rozmanité čtvrti si pak nezapoměňte odvézt originální kousek oblečení nebo interiérový doplněk některého z místních návrhářů, který je k zakoupení například v minimalisticky laděném Jakoby nebo v showroomu Heleny Dařbujánové. Holešovice obsadily v přehledu deníku sedmou pozici, za vítěze byly vybrány čtvrti Järntorget a Långgatorna ve švédském Göteborgu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Od záchranných dronů po plavčíky s umělou inteligencí: Technologie, díky které jsou pláže a bazény bezpečnější

Naučte miminka plavat už od narození: zkuste vaničkování

Studie zjistila, že jeskyně by mohly být ideálním domovem pro budoucí osadníky Měsíce

Škrob v zelených banánech může snížit riziko některých druhů rakoviny o více než 60 %, zjistila studie

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…