Holešovice patří podle Guardianu mezi nejzajímavější evropské čtvrti

Zdroj fotografie: Pixabay.com
Hlavní město PrahaZ domova 2 minuty radosti

Pražské Holešovice jsou podle britského listu The Guardian jednou z deseti nejzajímavějších evropských čtvrtí. Deník zaujala hlavně skutečnost, že se čtvrť během posledních deseti let proměnila v místo nabité energií, kde to žije. Holešovicím se podařilo porazit i takové ikony, jako je například Ostiense (Řím) nebo Quartier de la Réunion (Paříž).

Pokud lačníte po kultuře, nenechte si v Holešovicích ujít výstavní síně jako Národní technické muzeum, Veletržní palác nebo Centrum současného umění DOX. Za navštívení podle Guardianu stojí také kulturní centrum La Fabrika, kino Oko nebo umělecký prostor Jatka 78. Po obohacení se kulturními zážitky přijde vhod stylové Café Letka, Bistro 8, industriální Vnitroblock, Bistro Jankovcova nebo asijská kuchyně v SaSaZu. Za nočním životem pak vyražte do baru Cobra, klubu Cross nebo Mecca.

Zkrátka nepřijdou ani příznivci odpočinku v městské přírodě, dopřát si ho můžete v proslulém parku Stromovka nebo v Letenských sadech. Na památku návštěvy této vskutku rozmanité čtvrti si pak nezapoměňte odvézt originální kousek oblečení nebo interiérový doplněk některého z místních návrhářů, který je k zakoupení například v minimalisticky laděném Jakoby nebo v showroomu Heleny Dařbujánové. Holešovice obsadily v přehledu deníku sedmou pozici, za vítěze byly vybrány čtvrti Järntorget a Långgatorna ve švédském Göteborgu.

Související články

Nejlepším městem k životu je Vídeň, Praha v sedmé desítce

Inspirace

Praha je třetí nejvhodnější město pro turisty s dětmi

Byznys

Praha je podle cizinců jedním z nejlepších měst pro život

Společnost

Praha má lepší facebookovou komunikaci než jiné metropole

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec