Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hero Hotel: Iniciativa pomáhá hotelům i hrdinům této doby. Zapojte si i vy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: herohotel.cz

Lidí a subjektů, které zasáhla současná situace kolem koronaviru, není málo. Pro ubytovací zařízení, která musela svou činnost pozastavit a navíc jsou ochuzena o pobyty zahraničních turistů, jde o citelný zásah. I přesto ale pomáhají. A aby se kruh uzavřel, mohou lidé pomoct zase jim.

Lékaři, zdravotníci, členové záchranných složek, ale třeba i sociální pracovníci si nyní z důvodu ochrany svých rodin leckdy hledají náhradní ubytování. To jim mohou poskytnout právě nevyužité hotely nebo penziony. Díky projektu Hero Hotel lze sehnat ubytování jen za cenu nezbytných nákladů či dokonce zdarma. „Máme obrovské náklady, které se ani s uzavřením výrazně nesnižují. Než aby zel prázdnotou, rozhodli jsme se ho využít pro ty, kterým to pomůže,” objasňuje zapojení do projektu manažerka hotelu Plumlov Jana Ožanová.

A jak je to tedy s pomocí ze strany veřejnosti? Zájemci si skrze portál mohou zakoupit poukaz do vybraného ubytovacího zařízení, který uplatní až v budoucnu, zároveň ale místo okamžitě finančně podpoří. Chystá se také spuštění darů na transparentní účet projektu, z něhož se pak budou financovat pobyty zmíněných hrdinů. A to nejen ty nezbytné – iniciativa chce totiž zdravotníkům zajistit i odpočinek, a tak jim v klidnějších časech dopřeje i víkendový pobyt ve společnosti jejich nejbližších.

Hlavním cílem projektu je pomáhat. V podstatě jde o to, aby lidé pomohli hotelům, hotely pomohly zdravotníkům a zdravotníci mohli díky tomu dále pomáhat lidem,“ popisují iniciátoři myšlenky jednoduchý koloběh, na němž projekt stojí. V tuto chvíli je zapojeno bezmála 80 ubytovacích zařízení, která nabízejí přes šest tisíc lůžek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Móda, která nikdy neskončí na skládce. Český start-up mění svět oblečení(m)

Bývalý motocyklový závodník zachránil posádku sanitky. Získal cenu Gentleman silnic

Pražská veřejná doprava není zdrojem nákazy covidu, potvrdili vědci

Imunita proti koronaviru by mohla být doživotní. Nové výzkumy předčily očekávání

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…