Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Hero Hotel: Iniciativa pomáhá hotelům i hrdinům této doby. Zapojte si i vy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: herohotel.cz

Lidí a subjektů, které zasáhla současná situace kolem koronaviru, není málo. Pro ubytovací zařízení, která musela svou činnost pozastavit a navíc jsou ochuzena o pobyty zahraničních turistů, jde o citelný zásah. I přesto ale pomáhají. A aby se kruh uzavřel, mohou lidé pomoct zase jim.

Lékaři, zdravotníci, členové záchranných složek, ale třeba i sociální pracovníci si nyní z důvodu ochrany svých rodin leckdy hledají náhradní ubytování. To jim mohou poskytnout právě nevyužité hotely nebo penziony. Díky projektu Hero Hotel lze sehnat ubytování jen za cenu nezbytných nákladů či dokonce zdarma. „Máme obrovské náklady, které se ani s uzavřením výrazně nesnižují. Než aby zel prázdnotou, rozhodli jsme se ho využít pro ty, kterým to pomůže,” objasňuje zapojení do projektu manažerka hotelu Plumlov Jana Ožanová.

A jak je to tedy s pomocí ze strany veřejnosti? Zájemci si skrze portál mohou zakoupit poukaz do vybraného ubytovacího zařízení, který uplatní až v budoucnu, zároveň ale místo okamžitě finančně podpoří. Chystá se také spuštění darů na transparentní účet projektu, z něhož se pak budou financovat pobyty zmíněných hrdinů. A to nejen ty nezbytné – iniciativa chce totiž zdravotníkům zajistit i odpočinek, a tak jim v klidnějších časech dopřeje i víkendový pobyt ve společnosti jejich nejbližších.

Hlavním cílem projektu je pomáhat. V podstatě jde o to, aby lidé pomohli hotelům, hotely pomohly zdravotníkům a zdravotníci mohli díky tomu dále pomáhat lidem,“ popisují iniciátoři myšlenky jednoduchý koloběh, na němž projekt stojí. V tuto chvíli je zapojeno bezmála 80 ubytovacích zařízení, která nabízejí přes šest tisíc lůžek.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.