Hero Hotel: Iniciativa pomáhá hotelům i hrdinům této doby. Zapojte si i vy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: herohotel.cz

Lidí a subjektů, které zasáhla současná situace kolem koronaviru, není málo. Pro ubytovací zařízení, která musela svou činnost pozastavit a navíc jsou ochuzena o pobyty zahraničních turistů, jde o citelný zásah. I přesto ale pomáhají. A aby se kruh uzavřel, mohou lidé pomoct zase jim.

Lékaři, zdravotníci, členové záchranných složek, ale třeba i sociální pracovníci si nyní z důvodu ochrany svých rodin leckdy hledají náhradní ubytování. To jim mohou poskytnout právě nevyužité hotely nebo penziony. Díky projektu Hero Hotel lze sehnat ubytování jen za cenu nezbytných nákladů či dokonce zdarma. „Máme obrovské náklady, které se ani s uzavřením výrazně nesnižují. Než aby zel prázdnotou, rozhodli jsme se ho využít pro ty, kterým to pomůže,” objasňuje zapojení do projektu manažerka hotelu Plumlov Jana Ožanová.

A jak je to tedy s pomocí ze strany veřejnosti? Zájemci si skrze portál mohou zakoupit poukaz do vybraného ubytovacího zařízení, který uplatní až v budoucnu, zároveň ale místo okamžitě finančně podpoří. Chystá se také spuštění darů na transparentní účet projektu, z něhož se pak budou financovat pobyty zmíněných hrdinů. A to nejen ty nezbytné – iniciativa chce totiž zdravotníkům zajistit i odpočinek, a tak jim v klidnějších časech dopřeje i víkendový pobyt ve společnosti jejich nejbližších.

Hlavním cílem projektu je pomáhat. V podstatě jde o to, aby lidé pomohli hotelům, hotely pomohly zdravotníkům a zdravotníci mohli díky tomu dále pomáhat lidem,“ popisují iniciátoři myšlenky jednoduchý koloběh, na němž projekt stojí. V tuto chvíli je zapojeno bezmála 80 ubytovacích zařízení, která nabízejí přes šest tisíc lůžek.

Související články

Inspirace

Tweet zachránil před zánikem rodinné britské knihkupectví

Byznys

Kompostovatelný Frusack nabízí skvělou alternativu k plastovým sáčkům

Inspirace

V Estonsku je od července veřejná doprava zdarma

Inspirace

V Plzni se otevřela tréninková kuchyň pro nevidomé

Zaručeně zlepší den

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Vzhůru do divočiny. Národní park Šumava zpřístupnil čtyři nové trasy

Létající větrnou elektrárnu testují v Holandsku. Je efektivnější a levnější než běžné větrné

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura