Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Herečka a zpěvačka Kateřina Pechová: Potřebuji být pořád v běhu

Kateřina Pechová je nadaná herečka i zpěvačka. Foto: Jan Kvarda

Kateřina Pechová (Sedláková) je žena mnoha tváří – aktivně zpívá, hraje v muzikálech, ale také ve filmech a seriálech, zároveň ji každé ráno můžete slyšet na Hitrádiu. Společně se svým manželem Petrem Pechou se zapojili také do kampaně na osvětu lidí s alopecií, o které už jsme vás informovali.

Lidé tě úplně poprvé mohli vidět v soutěži Česká Miss 2005, jaký to byl zážitek? Proč ses vůbec do Miss přihlásila?
Byl to skvělý zážitek a jsem ráda, že jsem si účast v soutěži krásy vyzkoušela. Byl to asi můj dívčí sen. Moje maminka byla v mládí manekýnkou (tak se tomu tehdy opravdu říkalo) a moje touha tedy byla od dětství jasná. Být jako maminka. Dokonce jsem se modelingu nějakou dobu při střední škole věnovala. Ale musím říct, že to nebylo nic, co by mě naplňovalo.

Poté si ale šla jinou dráhou, vystudovala jsi herectví a muzikál, teď se věnuješ zpěvu a herectví. Jak jsi tuto zálibu našla, zpíváš od mala?
Ano, od mala jsem navštěvovala dětský sbor Zvoneček v Pardubicích a potom chodila na základní školu s rozšířenou výukou hudební výchovy. Takže hudba, tanec, zpěv mě provázejí od útlého dětství.

Jak je povolání divadelní herec náročné?
To je asi dost individuální. Pro každého herce to může být různě náročné. Řekla bych, že obecně muzikálové herectví (které jsem na JAMU vystudovala) je asi nejtěžší disciplína. Musíte totiž skloubit zpěv, pohyb a herectví. Někdy slezu z jeviště a přijde mi, jako bych uběhla náročný maraton. Ale také jsou představení, která nejsou tak fyzicky náročná. Jen pracovní doba je dost nestálá. Ráno máte zkoušku a večer ještě do desíti hodin představení. Mezitím někdo třeba ještě točí nebo dabuje. Ale já za sebe musím říct, že jsem lehce workoholik a mám ráda, když jsem pořád trochu v běhu.

Pro Katku jsou typické husté kudrnaté vlasy. Foto: Linda Orlík

Jsi také moderátorkou v rádiu, je to takový logický krok pro herce, nebo jsi měla nějaké skryté touhy to vyzkoušet?
Nevím, zda je to logický krok pro herce, pro mě to tak rozhodně nebylo. Myslím, že kdyby nebylo souhry osudu, ani v rádiu nepracuji. Nikdy jsem takovou touhu neměla, kromě mého dospívání, kdy jsem si doma u kazeťáku nahrávala písničky z rádia a hrála si na moderátorku. (smích) Taky mě dost ovlivnila slova jednoho mého pedagoga, který mi kdysi na zkoušce z rétoriky a přednesu řekl: „Katko, slibte mi jedno, nikdy nemoderujte!“ (smích) Doteď vlastně nechápu proč, jestli jsem vážně byla tak otřesná. Pokud ano, říkám si, že by mě snad nikdy do rádia nevzali, takže čert ví, co v tom bylo.

Máš nádherné vlasy, které ti mnoho lidí určitě závidí, přidala ses k projektu Poselství, který upozorňuje na nemoc alopecie, tedy padání vlasů, a fotila jsi společně s lidmi, kteří vlasy vůbec nemají. Jaké to bylo, proč ses vlastně k projektu přidala?
Oslovila mě zakladatelka Kolibříci pomáhají, z.s. Lenka Šourková a neváhala jsem ani vteřinu. A možná právě proto, že vlasy jsou na mně asi to nejvýraznější a celý život si mě podle nich lidé pamatují. Na druhou stranu je důležité si uvědomit, že to jsou opravdu „jen” vlasy a přednější je, co má člověk v hlavě než na hlavě. Chci být proto oporou lidem s alopecií a šířit povědomí o této nemoci dál.

K tvým vlasům se pojí ještě jedna věc, vydala jsi knihu o curly girl method, o co vůbec jde?
To by bylo na dlouhé vysvětlování. (smích) Ale ve zkratce je to metoda nebo určitý způsob, kterým se staráte o kudrnaté nebo vlnité vlasy. Vše je v knize podrobně popsané, takže všem kudrnáčům, kteří si moc se svou kšticí neví rady, opravdu doporučuji se na to podívat.

Nepojí se k tobě žádné skandály, jsi šťastně vdaná za kolegu herce Petra Pechu… Jaké to je být v showbyznysu a chránit si své soukromí?
Přiznám se, že asi ani nejsem člověk, kolem kterého by nějaké skandály vůbec byly. Jsem docela konzerva. (smích) Můj život je u mě hlavně o rovnováze, potřebuji klid a pohodu, ale zároveň vzrušení a vybití. A toho se mi dostane na jevišti. Je pravda, že se snažím s opravdu soukromými a osobními věcmi novinářům nesvěřovat. Samozřejmě jsem člověk jako každý jiný a mám své bolesti a problémy, ale to poslední, co chci, je filtrovat je veřejně.

Foto: Linda Orlík

Medailonek


Kateřina Pechová vystudovala v Praze Vyšší odbornou školu hereckou a obor muzikálové herectví na JAMU v Brně. Kromě herectví, ať už divadelního nebo filmového, je také aktivní zpěvačkou a moderátorkou v rádiu. V roce 2005 byla finalistkou soutěže Česká Miss.

Související články

Zaručeně zlepší den

Místo těžby uhlí udržitelné pěstování, na Karvinsku vyroste nový komplex

Krásná podívaná na polární září v Česku i z vesmíru

Japonsko plánuje zvýšení věkové hranice pro pohlavní styk. Nebude už legální od 13 let

Očista těla funguje a doporučil bych ji každému říká zakladatel čajů Detoxito

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…