Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Fotografie hocha bez domova obletěla svět. Lidé rodině posílají peníze na jeho studium

Fotografie upoutala lidi na celém světě. Zdroj: Facebook

Fotografie devítiletého chlapce z Filipín Daniela Cabrery obletěla v uplynulých dnech celý svět. Hoch na ní byl zachycen, jak venku po tmě píše úkoly a využívá světla vycházejícího z rychlého občerstvení McDonald’s. Fotka dojala mnoho lidí, a ti hned začali chudé rodině posílat peníze na Danielovo studium i školní pomůcky.

Fotografii na svém facebookovém profilu sdílela dvacetiletá studentka medicínyJoyce Torrefranca s popiskem: Inspirovalo mě dítě. Příspěvek dále sdílelo téměř deset tisíc lidí s komentáři v různých jazycích. Brzy se příběh dostal do televize a lidé začali rodině posílat peníze. Chlapec dostal navíc i studijní stipendium od místních úřadů a peníze a jídlo od policistů.

„Jsme neuvěřitelně šťastní. Nevím, co budeme dělat se všemi těmi dary. Nyní Daniel nebude muset trpět kvůli tomu, aby dokončil svá studia,“ řekla Danielova matkaChristina Espinosa pro Daily Telegraph. Daniel přišel před pěti lety při požáru o dům a před dvěma roky mu zemřel otec. Dnes žije jen s matkou a dvěma sourozenci v malém obchodě, kde jeho matka pracuje. Denně si rodina prodejem zboží vydělá v přepočtu jen asi čtyřicet korun.

Díky finanční podpoře od lidí nebude již rodina strádat a Daniel si bude moci dovolit i vyšší vzdělání. Chce si splnit svůj sen a stát se policistou. „Daniel měl vždy zájem o vzdělání, byl vytrvalý a odhodlaný. Trval na tom, že chce jít do školy, i když jsem mu nedala peníze na oběd, protože jsem žádné neměla,“ přiznala Danielova matka. „Vždycky mi říkal: Mami, já nechci zůstat chudý. Chci si splnit své sny.“

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.