Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Fotografie hocha bez domova obletěla svět. Lidé rodině posílají peníze na jeho studium

Fotografie upoutala lidi na celém světě. Zdroj: Facebook

Fotografie devítiletého chlapce z Filipín Daniela Cabrery obletěla v uplynulých dnech celý svět. Hoch na ní byl zachycen, jak venku po tmě píše úkoly a využívá světla vycházejícího z rychlého občerstvení McDonald’s. Fotka dojala mnoho lidí, a ti hned začali chudé rodině posílat peníze na Danielovo studium i školní pomůcky.

Fotografii na svém facebookovém profilu sdílela dvacetiletá studentka medicínyJoyce Torrefranca s popiskem: Inspirovalo mě dítě. Příspěvek dále sdílelo téměř deset tisíc lidí s komentáři v různých jazycích. Brzy se příběh dostal do televize a lidé začali rodině posílat peníze. Chlapec dostal navíc i studijní stipendium od místních úřadů a peníze a jídlo od policistů.

„Jsme neuvěřitelně šťastní. Nevím, co budeme dělat se všemi těmi dary. Nyní Daniel nebude muset trpět kvůli tomu, aby dokončil svá studia,“ řekla Danielova matkaChristina Espinosa pro Daily Telegraph. Daniel přišel před pěti lety při požáru o dům a před dvěma roky mu zemřel otec. Dnes žije jen s matkou a dvěma sourozenci v malém obchodě, kde jeho matka pracuje. Denně si rodina prodejem zboží vydělá v přepočtu jen asi čtyřicet korun.

Díky finanční podpoře od lidí nebude již rodina strádat a Daniel si bude moci dovolit i vyšší vzdělání. Chce si splnit svůj sen a stát se policistou. „Daniel měl vždy zájem o vzdělání, byl vytrvalý a odhodlaný. Trval na tom, že chce jít do školy, i když jsem mu nedala peníze na oběd, protože jsem žádné neměla,“ přiznala Danielova matka. „Vždycky mi říkal: Mami, já nechci zůstat chudý. Chci si splnit své sny.“

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.