Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dvojice umělkyň vytváří obrazy dětí a jejich imaginárních kamarádů

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Anna Angenend a Amy Snyder

Děti jsou nekončícím zdrojem inspirace. Anna Angenend a Amy Snyder to mohou potvrdit. Inspirovaly se totiž dětmi a jejich imaginárními kamarády, které společnými silami proměnily ve skutečnost.

Projekt vznikl, když se tříletá dcera Anny jednoho dne rozpovídala o neexistujícím monstru, které se zrodilo díky její fantazii. Malířka ho poté nakreslila, ale výsledek ji stoprocentně neuspokojil, a tak přizvala k projektu fotografku Amy. Nyní tvoří pod názvem My Monster & Me společně.

„Nemám ráda, když se mi při mytí vlasů dostane mýdlo do očí, ale díky mé příšerce je to legrace,“ uvedla například tříletá Mia ke svému imaginárnímu kamarádovi Maxovi. Díky práci umělkyň neexistuje Max už jen v Miině hlavě, ale i na papíře zvěčněný se svou kamarádkou.

Zdroj fotografií: Anna Angenend a Amy Snyder

Související články

Zaručeně zlepší den

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.