Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dost bylo samoty. Pražský festival pro seniory letos proběhne ve znamení tance a svobody

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Depositphotos

Motivovat seniory k aktivnímu trávení volného času a zabránit jejich izolaci chtějí organizátoři letošního Fresh senior festivalu. Akce se uskuteční v pondělí 13. září od 13 hodin ve Ville Pellé na Praze 6. Vstup na festival je zdarma.

Pořadatelé festivalu razí motto, že pozitivní přístup k životu není limitován věkem ani zdravotními problémy. Návštěvníkům tak chtějí představit nabídku volnočasového a kulturního vyžití, které jim pomůže překonat chvíle samoty a ztrátu sociálních kontaktů.

Domníváme se, že v tomto roce nabývá uskutečnění akce mnohem většího významu než obvykle. Ať už se jedná o vzpruhu sociálních, pohybových a kulturních aktivit seniorů nebo motivaci a inspiraci k překonání obrovského handicapu, jímž se stala nedobrovolná a vynucená izolace seniorské populace po dlouhé měsíce,“ uvedla dramaturgyně festivalu Karolína Pohlreichová.

Ilustrační foto: Pexels

Na návštěvníky čeká bohatý kulturní program, ve kterém vystoupí například Big band divadla Semafor, orchestr Ježkovy stopy, ZIG ZAG Zdeňka Pileckého, soubor břišních tanečnic pod Životem 90 či taneční skupina NESSIE se skotskými tanci. Zájemci budou mít také možnost navštívit přednášky odborníků či využít individuálních konzultací v oblasti sociálního, právního, zdravotního a psychologického poradenství přímo na místě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Které stromy nejlépe čistí vzduch?

Orient Express míří na moře. Vypluje jako největší plachetnice světa

Jak předejít demenci? Vědci ji dovedou odhalit už devět let před diagnózou

Jedenáct minut rychlé chůze snižuje riziko předčasného úmrtí, tvrdí angličtí vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…