Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Díky rekordním úrokovým sazbám hypoték je cesta k vysněnému bydlení snazší

Úrokové sazby u hypoték v letošním roce lámou rekordy, v srpnu dosáhla průměrná úroková sazba podle údajů Fincentrum Hypoindexu dokonce 2,65 %. Nastává tak nejvhodnější doba na financování vlastního bydlení pomocí hypotečního úvěru.

Porovnáme-li uzavřené hypoteční úvěry v letošním a loňském roce, zjistíme, že ačkoli jsou nyní úrokové sazby nejpříznivější, počet uzavřených smluv i objem takto půjčených prostředků je výrazně nižší.

V letošním roce klienti uzavřeli 14 867 hypotečních smluv a získali tak více než 25 miliard korun. V roce 2013 úrokové sazby přesahovaly tři procenta a smluv bylo uzavřeno více než 16 000, celkově za 26,5 miliard korun. Odborníci tento nepoměr zdůvodňují poklesem nových smluv v důsledku refinancování, v roce 2014 je podíl refinancování na uzavřených hypotečních smlouvách jen zhruba pětinový.

Chcete-li si splnit se o vlastním bydlení, není vhodnější doba než nyní. Za nízkými úrokovými sazbami je zejména konkurenční boj bank a analytici očekávají, že by úrokové sazby hypoték mohly začít znovu mírně růst. Proto, pokud váháte, zda si pořídit vlastní byt či dům, nebo zda ještě počkat, neváhejte, celosvětová ekonomika se vymanila z krize a lidem se konečně začíná dařit lépe.

Zdroj: http://www.novinky.cz/ekonomika/347925-urokove-sazby-hypotek-klesly-na-rekordni-minimum-2-65-procenta.html

Související články

Inspirace

Ve zlínském útulku je možné virtuálně adoptovat psíka

Byznys

Česko je druhým nejlepším místem k investování

Společnost

Mezinárodní srovnání finanční gramotnosti dopadlo pro české studenty příznivě

Inspirace

Nadace ocenila mladé Dobro-druhy pomáhající ostatním

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.