Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Díky rekordním úrokovým sazbám hypoték je cesta k vysněnému bydlení snazší

Úrokové sazby u hypoték v letošním roce lámou rekordy, v srpnu dosáhla průměrná úroková sazba podle údajů Fincentrum Hypoindexu dokonce 2,65 %. Nastává tak nejvhodnější doba na financování vlastního bydlení pomocí hypotečního úvěru.

Porovnáme-li uzavřené hypoteční úvěry v letošním a loňském roce, zjistíme, že ačkoli jsou nyní úrokové sazby nejpříznivější, počet uzavřených smluv i objem takto půjčených prostředků je výrazně nižší.

V letošním roce klienti uzavřeli 14 867 hypotečních smluv a získali tak více než 25 miliard korun. V roce 2013 úrokové sazby přesahovaly tři procenta a smluv bylo uzavřeno více než 16 000, celkově za 26,5 miliard korun. Odborníci tento nepoměr zdůvodňují poklesem nových smluv v důsledku refinancování, v roce 2014 je podíl refinancování na uzavřených hypotečních smlouvách jen zhruba pětinový.

Chcete-li si splnit se o vlastním bydlení, není vhodnější doba než nyní. Za nízkými úrokovými sazbami je zejména konkurenční boj bank a analytici očekávají, že by úrokové sazby hypoték mohly začít znovu mírně růst. Proto, pokud váháte, zda si pořídit vlastní byt či dům, nebo zda ještě počkat, neváhejte, celosvětová ekonomika se vymanila z krize a lidem se konečně začíná dařit lépe.

Zdroj: http://www.novinky.cz/ekonomika/347925-urokove-sazby-hypotek-klesly-na-rekordni-minimum-2-65-procenta.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Nový lék na cukrovku pomohl lidem shodit čtvrtinu tělesné hmotnosti

NASA se chystá studovat záhadné měsíční Gruithuisen kopule

Tyto „molekulární vrtačky“ zabíjejí rakovinné buňky a bakterie odolné vůči antibiotikům

98 milionů let stará fosilie dinosaura byla objevena v Egyptě

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…