Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Díky rekordním úrokovým sazbám hypoték je cesta k vysněnému bydlení snazší

Úrokové sazby u hypoték v letošním roce lámou rekordy, v srpnu dosáhla průměrná úroková sazba podle údajů Fincentrum Hypoindexu dokonce 2,65 %. Nastává tak nejvhodnější doba na financování vlastního bydlení pomocí hypotečního úvěru.

Porovnáme-li uzavřené hypoteční úvěry v letošním a loňském roce, zjistíme, že ačkoli jsou nyní úrokové sazby nejpříznivější, počet uzavřených smluv i objem takto půjčených prostředků je výrazně nižší.

V letošním roce klienti uzavřeli 14 867 hypotečních smluv a získali tak více než 25 miliard korun. V roce 2013 úrokové sazby přesahovaly tři procenta a smluv bylo uzavřeno více než 16 000, celkově za 26,5 miliard korun. Odborníci tento nepoměr zdůvodňují poklesem nových smluv v důsledku refinancování, v roce 2014 je podíl refinancování na uzavřených hypotečních smlouvách jen zhruba pětinový.

Chcete-li si splnit se o vlastním bydlení, není vhodnější doba než nyní. Za nízkými úrokovými sazbami je zejména konkurenční boj bank a analytici očekávají, že by úrokové sazby hypoték mohly začít znovu mírně růst. Proto, pokud váháte, zda si pořídit vlastní byt či dům, nebo zda ještě počkat, neváhejte, celosvětová ekonomika se vymanila z krize a lidem se konečně začíná dařit lépe.

Zdroj: http://www.novinky.cz/ekonomika/347925-urokove-sazby-hypotek-klesly-na-rekordni-minimum-2-65-procenta.html

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Nechte se vést svým srdcem. Jitka Juliet Navratilová poradí, jak na to

Lákala vás někdy představa, že si prostě sbalíte batoh a vyrazíte na druhý konec světa? Autorka…