Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Dětské univerzity se otevírají novým zájemcům

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Děti a dospívající se teď mohou hlásit do juniorských a dětských univerzit. Úspěšní uchazeči si vyzkouší studium na vybrané fakultě,  rozšíří své znalosti a poznají zázemí univerzity. Dozví se něco i o historii škol a získají i podrobnější informace o studiu. Přihlášku na dětskou nebo juniorskou univerzitu nabízí několik vysokých škol po celé České republice. Šanci studovat tak získá v různých studijních směrech několik stovek mladých uchazečů.

Možnost absolvovat dětskou či juniorskou univerzitu nabízí hned několik vysokých škol. Patří mezi ně například Univerzita Karlova v Praze, Masarykova univerzita v Brně, Západočeská univerzita v Plzni, České vysoké učení technické v Praze, Technická univerzita v Liberci, Univerzita Palackého v Olomouci či Univerzita Pardubice. Nabídka oborů i časová dotace studia se odvíjí od výběru školy. S tím souvisí i věk přihlášeného. Na některých vysokých školách přijímají žáky základních škol, jinde se soustředí na středoškolské studenty.

Žáci a studenti v dětských a juniorských univerzitách získají možnost rozvíjet své schopnosti a prohlubovat zájem o obor. V nabídce jsou různá zaměření – studenti si proto mohou vybrat například humanitně-společenské vědy, přírodovědně-lékařské zaměření, technické obory či další. „Myslím, že je to skvělý nápad. Pracuji s nadanými dětmi a ty často mají velkou touhu poznávat nové věci. Tohle je příležitost, jak se mohou naučit více,“ uvedla psycholožka Magdaléna Slabá.

Související články

Inspirace

Umělecké školy se představí pod širým nebem v unikátním projektu

Inspirace

Zahrady napříč republikou se o víkendu otevřou veřejnosti

Inspirace

Brno finančně podpoří dietní stravování ve školách

Inspirace

Nejlepší školní oběd letos uvařila jídelna v Černčicích

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory