Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Čtveřice Čechů přišla s originálním nápadem výměnných knoflíků

Dostanou se české knoflíky i do světa? Zdroj: archiv Jiřího Rokoského, Cnoffs

Neumíte přišít knoflík? Nevadí. Na revoluční knoflíky, které vymyslela čtveřice mladých Čechů, totiž jehlu ani nit nepotřebujete.

Původní myšlenka napadla partu poprvé před více než rokem. Od té doby tvůrci uvažovali, jak přesně by měl knoflík vypadat i fungovat, zkoušeli různé prototypy, až přišli s finálním výsledkem. Cnoffy nejsou unikátní jen v tom, jak jsou praktické. Vyrábějí se ručně v Česku, jsou originální a snadno vyměnitelné. Při použití navíc neničí látku.

„Vezmete miniaturní pin, který je součástí každého Cnoffu. Využijete díru, která zbyla po starém knoflíku, nebo můžete najít či vytvořit jinou a jednoduše protáhnete látkou,“ vysvětluje postup jeden z autorů projektu Jiří Rokoský v instruktážním videu. Na závěr už stačí knoflík na pin jen nasadit a pořádně dotáhnout.

TWKnoflíky jsou univerzální, lze je použít na téměř jakékoliv oblečení – na košili, sako, kabát i svetr. Cnoffy jsou zatím dostupné v základní velikosti, do budoucna se bude nabídka rozšiřovat. Z materiálů je možné použít dřevo i drahé kovy, knoflíky mohou být hranaté a všelijak potištěné.

Autorům projektu se podařilo vybrat peníze na zahájení sériové výroby díky crowdundingové kampani. „Vážíme si podpory, které se nám v průběhu kampaně dostávalo od našich blízkých, přátel, ale i zcela neznámých lidí. Vnímáme ji jako závazek pro budoucnost a věříme, že budou lidi rádi měnit obyčejné knoflíky za Cnoffy,“ uvedl za celý tým Rokoský.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.