Coca-Cola bude ve Švédsku k dostání v plně zrecyklovaných lahvích

Zdroj fotografie: Pixabay

Americký nápojový gigant Coca-Cola, který byl opakovaně řazen mezi největší znečišťovatele planety, bude ve Švédsku prodávat své produkty výhradně v již použitých a zrecyklovaných PET lahvích. Podle propočtů by mělo dojít snížení množství nových plastů o 3,5 tisíce tun ročně.

Coca-Cole bylo v posledních letech vytýkáno znečišťování životního prostředí, ke kterému docházelo ve velkém měřítku, o čemž informoval audit provedený hnutím Break Free from Plastic. Firma na kritiku zareagovala vyjádřením o snaze stávající situaci řešit. Stoprocentně zrecyklované plastové lahve by mohly být jedním z kroků environmentální strategie společnosti. Švédská pobočka Coca-Coly bude ve svých tamních továrnách produkovat pouze takové lahve, které jsou vytvořeny z kompletně recyklovaných plastů. Společnost začne v zemi produkty šetrné k životnímu prostředí prodávat v příštím roce.

Tlak ze strany spotřebitelů nutí nápojový průmysl používat recyklovatelný plast. Problémem v případě recyklace jsou často víčka a PET etikety. Další komplikací může být fakt, že ne všechny plasty je možné bezproblémově zrecyklovat. Více o tom jak správně recyklovat plasty najdete zde.

Zdroj: E15.cz; czechcrunch.cz

Autor článku

Gabriela Brázdová