Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Česko se probouzí z turistického spánku. Praha ožívá přílivem tuzemských návštěvníků

Ilustrační foto: Depositphotos

Praha, město měst, opět ožívá a postupně v ní narůstá počet turistů. Od dubna do konce června využilo služeb ubytovacích zařízení v metropoli 252 427 lidí. To je meziročně o 90 procent více. Těží z toho ubytovací a stravovací služby, které si prošly v uplynulém roce krušným obdobím.

„Turismus v Česku se po jarním lockdownu rozjíždí rychleji, než tomu bylo v loňském roce. I přes drtivé poklesy v počtu návštěvníků se mezi regiony i nadále na špici drží Praha. Především díky domácím turistům, kteří tvořili více než šedesát procent návštěvníků,“ uvedl Jan Herget, ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism.

K restartu turismu podle sesbíraných dat dochází rychleji než předchozí rok. V celém Česku se v hotelech, penzionech a kempech ve druhém kvartálu ubytovalo 1,6 milionu hostů, meziročně o 51,3 procenta více. Strávili v nich 4,2 milionu nocí, což je ve srovnání s loňskem nárůst o 56,1 procenta. Návštěvnost se tak po pěti čtvrtletích dostala do kladných čísel.

Ilustrační foto: Pixabay

Češi v letošní hlavní sezoně stejně jako v loňském roce dávají přednost spíše dovolené ve vlasti. „I letos předpokládáme, že se více jak tři čtvrtě letních dovolených odehraje v tuzemsku. K nejčastějším odpočinkovým aktivitám bude patřit pěší turistika, cykloturistika v mnoha podobách a samozřejmě koupání,“ dodal Herget.

Zdroj: Pražská drbna, CzechTourism

Související články

Byznys

Nová iniciativa pomáhá zachránit turismus v Česku

Ze světa

Plánujete dovolenou? Některé země se konečně po dvou letech znovu otevírají

Inspirace

Neseďte v dešti doma! Víme, kam vyrazit na výlet, i když prší

Společnost

Jste vánoční turista? Seznamte se s novým pojmem

Zaručeně zlepší den

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Inspirace z knihovny: Naplňte svůj život radostí. Objevte Moc přítomného okamžiku

Zastavit se a jenom být. Dokážete to? Zní to velice jednoduše, ale provedení v praxi se mnohdy…