Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bývalý vězeň inspiruje svým projektem k dobrým skutkům

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB I'll be there

Zkušenost z pobytu ve vězení může člověka zlomit, ale také změnit k lepšímu. Chun Rosenkranz stihl během dvanácti měsíců obojí. Nyní je zpět na svobodě a šíří kolem sebe radost a dobré skutky.

„Před devíti lety jsem seděl ve vězení kvůli závislosti na lécích. Neměl jsem žádnou hodnotu a ztratil jsem veškerou víru, že bych ještě mohl mít z něčeho radost. Byl jsem zlomený,“ vzpomíná Chun Rosenkranz na své těžké životní období. Ve stejné době se ale u něj potvrdilo heslo: v nouzi poznáš přítele.

Tenkrát totiž vyšel poslední díl Harryho Pottera, jehož je Chun velkým fanouškem. Knihy s pevným obalem však neměl v cele povolené, proto jeho kamarádka Jeannie celou knihu stránku po stránce okopírovala a příteli postupně naposílala. Chun si v daný moment uvědomil, že pořád ještě za něco stojí žít: „Tento čin bezpodmínečné laskavosti zcela změnil trajektorii mého života.“

Po roce ve vězení byl Chun propuštěn a rozhodl se být nadějí pro ostatní. „Věřím, že všichni mají nějaký příběh a že každý život má svou hodnotu,“ říká. Založil hnutí I’ll Be There postavené na přesvědčení, že každý laskavý čin – ať už velký, nebo malý – zanechává trvalý a silný dojem. A to u obou jeho aktérů. A tak Chun tu přispěje dívce na vzdělání, tu sdílí oběd s bezdomovcem, tu uspořádá taneční party pro seniory s nízkými příjmy.

A k dobrým skutkům nabádá i ostatní. Na svém webu uživatele vyzývá k dobrotivému činu, jeho zdokumentování a následnému sdílení s hashtagem #illbethereproject. Zároveň doporučuje označit u příspěvků další kamarády a tím je motivovat k podobnému kroku. A jednoduše tak rozšířit dobré skutky po celém světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.