Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bývalý vězeň inspiruje svým projektem k dobrým skutkům

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: FB I'll be there

Zkušenost z pobytu ve vězení může člověka zlomit, ale také změnit k lepšímu. Chun Rosenkranz stihl během dvanácti měsíců obojí. Nyní je zpět na svobodě a šíří kolem sebe radost a dobré skutky.

„Před devíti lety jsem seděl ve vězení kvůli závislosti na lécích. Neměl jsem žádnou hodnotu a ztratil jsem veškerou víru, že bych ještě mohl mít z něčeho radost. Byl jsem zlomený,“ vzpomíná Chun Rosenkranz na své těžké životní období. Ve stejné době se ale u něj potvrdilo heslo: v nouzi poznáš přítele.

Tenkrát totiž vyšel poslední díl Harryho Pottera, jehož je Chun velkým fanouškem. Knihy s pevným obalem však neměl v cele povolené, proto jeho kamarádka Jeannie celou knihu stránku po stránce okopírovala a příteli postupně naposílala. Chun si v daný moment uvědomil, že pořád ještě za něco stojí žít: „Tento čin bezpodmínečné laskavosti zcela změnil trajektorii mého života.“

Po roce ve vězení byl Chun propuštěn a rozhodl se být nadějí pro ostatní. „Věřím, že všichni mají nějaký příběh a že každý život má svou hodnotu,“ říká. Založil hnutí I’ll Be There postavené na přesvědčení, že každý laskavý čin – ať už velký, nebo malý – zanechává trvalý a silný dojem. A to u obou jeho aktérů. A tak Chun tu přispěje dívce na vzdělání, tu sdílí oběd s bezdomovcem, tu uspořádá taneční party pro seniory s nízkými příjmy.

A k dobrým skutkům nabádá i ostatní. Na svém webu uživatele vyzývá k dobrotivému činu, jeho zdokumentování a následnému sdílení s hashtagem #illbethereproject. Zároveň doporučuje označit u příspěvků další kamarády a tím je motivovat k podobnému kroku. A jednoduše tak rozšířit dobré skutky po celém světě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci představili nový způsob testování na koronavirus

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Revoluční objev. Samozavlažovací půda může změnit zemědělství

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

Inspirativní rozhovor

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Rozhodla jsem se být šťastná – ať už s vlasy nebo bez, říká autorka komiksu o alopecii Tereza Drahoňovská

Přečtěte si rozhovor s Terezou Drahoňovskou, která svůj příběh s alopecií popisuje v originálním komiksu Bez vlasů.