Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Byla otevřena nejmodernější lékárna v České republice. Najdete ji ve Fakultní nemocnici Olomouc

Nejmodernější lékárna v ČR, foto: FN Olomouc

Špičková lékárna otevřela koncem ledna v Olomouci. Za lékárnu, která se nyní zcela oprávněně pyšní přívlastkem nejmodernější, zaplatila fakultní nemocnice (FN) více než 100 milionů korun. Nové prostory ocení jak zákazníci, kteří nemusí čekat v dlouhých frontách, tak personál lékárny, jenž má veškeré léky ihned při ruce. Čtyřpodlažní budova skrývá mimo obvyklých výdejních míst také výrobnu speciálních léků, laboratoře, nebo pracoviště kontroly léčiv.

Nová lékárna nyní, oproti předchozí, nabízí téměř dvojnásobný počet výdejních míst. K dispozici je zde pro zákazníky celkem 7 pultů. Ke zkrácení čekací doby přispěla i nová organizace samotného prostoru lékárny. „Naši lidé teď mají všechny vydávané léky přímo za zády přehledně uspořádané ve 275 zásuvkách. Nemusejí tak odcházet do skladu a v kratším čase obslouží více klientů,“ sdělil pro deník iDNES.cz Robert Běhal, vedoucí lékárník FN Olomouc.

11311

Nejmodernější lékárna FN Olomouc

 

Současně vyjádřil svou spokojenost i s ostatními prostorami nově postavené budovy. „Nová budova nám umožnila přestěhovat jedno z nejnáročnějších pracovišť, které dosud sídlilo v chirurgickém komplexu. Je to ředírna cytostatik, kde jsou připravována léčiva pro chemoterapeutickou léčbu onkologicky nemocných pacientů. Měsíčně od nás k pacientům směřuje okolo třech a půl tisíce těchto infuzí a injekcí,“ konstatoval Robert Běhal.

Významnou roli v celém komplexu sehrává pracoviště kontroly léčiv. Zde dochází k pečlivé kontrole hotových léků i jednotlivých surovin pro jejich výrobu. Tím je maximálním způsobem zajištěna ochrana pacientů, kteří příslušné léky užívají.

Na závěr se k nové části FN Olomouc vyjádřil její dosavadní ředitel Roman Havlík. „Jsme rádi, že se nám tuto myšlenku podařilo dotáhnout do úspěšného konce. Naše lékárna slouží nejen příchozím pacientům, ale je nezbytná pro zásobování celé nemocnice. Rozsah služeb a jejich komplexnost ve spojení s moderním prostředím nás teď jednoznačně řadí na špici v oboru,“ uvedl ředitel nemocnice.

 

idnes.cz, Oldřich večeřa

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Najděte si svého zemědělce. Nový web nabízí přehled českých farmářů

Revoluce ve školství je na dohled. Český projekt připravuje novou metodiku aktivní výuky

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…