Šestiměsíční francouzský buldoček Wilbur je novým starostou města Rabbit Hash v Kentucky. Ve funkci nahradí pitbulku Brynneth Pawltro jako pátý zvířecí starosta od roku 1988.
„Wilbur hodně věnoval své kampani. Byl vidět na sociálních sítích a organizoval spoustu akcí,“ vysvětlila pro CNN výhru ve volbách Wilburova majitelka Amy Noland. Buldok se navíc účastní kampaně na osvětu rakoviny prsu a mentálních onemocnění. Politickou kampaň vede ze svého facebookového profilu.
Volby v městečku Rabbit Hash fungují jako veřejná sbírka. Hlasovat v nich může kdokoliv na světě, volební lístek stojí jeden dolar. Výtěžek ze sbírky jde na údržbu města. Kritérium pro vítězství ve volbách je přitom jednoduché. „Obyvatelé volí starosty především na základě toho, jestli se nechají podrbat na břiše,“ uvádí oficiální stránka města.
Zdroj: CNN
Více než herečka. Se Simonou Babčákovou o meditaci, sebepřijetí a improvizaci v životě
Přečtěte si rozhovor s herečkou Simonou Babčákovou.