Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno se stalo členem spolku Otevřená města

Cílem spolku Otevřená města je podpora otevřeného fungování místních samospráv. Zdroj: Dollar Photo Club

Vedení Brna schválilo členství města ve spolku Otevřená města, který podporuje otevřené fungování místních samospráv, společný vývoj řešení a sdílení zkušeností. Vedení Brna bylo jedním z iniciátorů vzniku spolku Otevřených měst, ke kterému se na konci října loňského roku uskutečnila právě v této jihomoravské metropoli zakládající konference.

Cílem spolku Otevřená města je podpora otevřeného fungování místních samospráv. A to zejména pravidelné a přehledné zveřejňování informací, vstřícný přístup k občanům či zapojení občanů do veřejného dění. Spolek si bere za cíl také zprůhlednění veřejných zakázek od přípravy záměru až do odevzdání výsledku a také používání nových a otevřených technologií ve veřejné správě. Vedení Brna zároveň vyčlenilo prostředky ve výši 600 tisíc korun pro spolek Otevřená města.

„Každý člen, Brno nevyjímaje, bude moci ovlivnit směřování spolku a zajistit tak, že vyvíjená řešení budou vyhovovat jeho specifickým požadavkům. Řešení budou otevřená, takže je budou moci volně využít i nečlenské samosprávy. Pokud budou chtít získat vliv na směr vývoje a spolupodílet se na něm, rádi je uvítáme jako členy. Stejně tak máme zájem o spolupráci s univerzitami, neziskovkami i odbornou veřejností,“ doplnil Jiří Ulip, radní města Brna pro informatiku a otevřenost.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…