Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brno se stalo členem spolku Otevřená města

Cílem spolku Otevřená města je podpora otevřeného fungování místních samospráv. Zdroj: Dollar Photo Club

Vedení Brna schválilo členství města ve spolku Otevřená města, který podporuje otevřené fungování místních samospráv, společný vývoj řešení a sdílení zkušeností. Vedení Brna bylo jedním z iniciátorů vzniku spolku Otevřených měst, ke kterému se na konci října loňského roku uskutečnila právě v této jihomoravské metropoli zakládající konference.

Cílem spolku Otevřená města je podpora otevřeného fungování místních samospráv. A to zejména pravidelné a přehledné zveřejňování informací, vstřícný přístup k občanům či zapojení občanů do veřejného dění. Spolek si bere za cíl také zprůhlednění veřejných zakázek od přípravy záměru až do odevzdání výsledku a také používání nových a otevřených technologií ve veřejné správě. Vedení Brna zároveň vyčlenilo prostředky ve výši 600 tisíc korun pro spolek Otevřená města.

„Každý člen, Brno nevyjímaje, bude moci ovlivnit směřování spolku a zajistit tak, že vyvíjená řešení budou vyhovovat jeho specifickým požadavkům. Řešení budou otevřená, takže je budou moci volně využít i nečlenské samosprávy. Pokud budou chtít získat vliv na směr vývoje a spolupodílet se na něm, rádi je uvítáme jako členy. Stejně tak máme zájem o spolupráci s univerzitami, neziskovkami i odbornou veřejností,“ doplnil Jiří Ulip, radní města Brna pro informatiku a otevřenost.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Inspirace z knihovny: Každý příběh v sobě nese příslib naděje. Čekání na spoušť jich obsahuje hned několik

Život se s námi dost často nemazlí a klade nám do cesty nejrůznější zkoušky. Je jen na nás, jak je…