Brněnské nádraží u Grandu bude po rekonstrukci bez bariér

Zdroj fotografie: Dollarphotoclub

Zvelebení se dočká autobusové nádraží v centru Brna u hotelu Grand. Aktuálně probíhající rekonstrukce slibuje po svém dokončení větší komfort pro cestující díky nové čekárně i toaletám. Nádraží se také zbaví bariér.

„Jsem rád, že se nám daří v Brně bořit bariéry, a že se tak město mění v přívětivější. Bezbariérovost usnadní přístup nejen maminkám s dětmi či vozíčkářům, ale všem návštěvníkům nádraží a zastávek,“ uvedl náměstek Petr Hladík. Rekonstrukce zahrnuje vytvoření nové čekárny, prodejny jízdenek, toalet a také úpravu chodníku právě kvůli snížení bariér. Nádraží doplní 3D infopanel s komunikátorem, který cestujícím – obzvlášť zrakově a sluchově postiženým – usnadní orientaci.

Brno chystá i další pozitivní změny s ohledem na osoby s handicapem. Na 21 přepážkách místních odborů a v 6 sálech magistrátu přibudou indukční smyčky pro neslyšící, díky kterým se zlepší srozumitelnost mluveného slova. Na rekonstruované tramvajové trati do Líšně se zase na šesti zastávkách vytvoří bezbariérové přístupy.

Autor článku

Kristýna Motlová