Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Brněnské dolní nádraží nově oživuje literární lavička

Zdroj fotografie: Knihovna Jiřího Mahena

Dolní nádraží v Brně, které funguje jako dočasná náhrada modernizovaného hlavního nádraží, poskytne cestujícím zase o něco příjemnější útočiště. K dříve umístěným prvkům totiž přibyla literární lavička s volně dostupnými knihami i posezením.

Lavičku zajistilo zdejší informační centrum ve spolupráci s Knihovnou Jiřího Mahena. Jde už o devátý exemplář tohoto druhu v ulicích města, přičemž původní inspiraci čerpala knihovna v zahraničí v tzv. knihobudkách. Brněnské pojetí má zajímavou podobu, která přechází v lavičku, a tak umožňuje se při čtení i posadit.

Knihy v lavičkách jsou pravidelně doplňovány a obměňovány, a to ve spolupráci s brněnským RetroUse centrem. Dostupné jsou nonstop každému – zájemce si s nimi může jen zkrátit čekání na vlak anebo si je i odnést a třeba vyměnit za knížku z vlastní sbírky. Netradiční knihovnu na dolním nádraží doplňuje například čekárna s wifi připojením, výběrové občerstvení nebo menší výstava o historii brněnských nádraží. Literární lavička zde bude k dispozici do října.

Související články

Inspirace

Charitativní antikvariát opět pomůže rodinám onkologicky nemocných dětí

Z domova

Brno omezuje dopravu v historickém jádru města

Společnost

Od června připravuje vedení Brna novou službu pro seniory

Byznys

V Brně vznikne jednotný e-shop pro placení služeb i vstupenek ve městě

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.