Brňanům v nouzi pomohou krizové byty

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Brňané v životní krizi najdou přechodné bydlení ve zrekonstruovaném domě na Francouzské. K dispozici budou čtyři bytové jednotky. Po dobu ubytování v krizovém bytě budou klienti navíc intenzivně spolupracovat se sociálními pracovníky tak, aby svou situaci co nejrychleji a nejefektivněji vyřešili.

Byty mohou využívat lidé s trvalým pobytem v Brně, kteří se nacházejí v ohrožení zdraví či života a nejsou schopni řešit tuto situaci vlastními silami. Jde především o oběti živelních katastrof, domácího násilí, zneužívání nebo týrání, ale také o mladé dospělé opouštějící ústavní výchovu nebo náhradní rodinnou péči. Krizový byt není možné poskytnout osobám, které by svým zdravotním stavem nebo chováním ohrozily bezpečnost a zdraví dalších lidí – tedy například osobám s akutním infekčním onemocněním nebo závislým na alkoholu i psychotropních látkách.

„Jde o čtyři byty o dispozicích od 1+kk po 2+1. Jejich rekonstrukce stála zhruba sedm milionů korun. Každý nyní disponuje základním vybavením: postelí, skříní, ložním prádlem, lednicí či pračkou,“ přiblížil náměstek primátorky pro bydlení a správu majetku Oliver Pospíšil. O obsazení krizových bytů bude rozhodovat Odbor sociální péče Magistrátu města Brna. Smlouva se uzavírá na třicet dní. V případě, že nastanou zvláštní okolnosti, ji bude možné jednorázově prodloužit o dalších třicet dní. Lidé v nouzi za noc v krizovém bytu zaplatí padesát korun, při dvou a více dospělých osobách sto korun.

Související články

Inspirace

Nevěsta zrušila svatbu, na hostinu pozvala bezdomovce

Inspirace

Brněnský projekt pro bydlení lidí v nouzi získal evropskou cenu

Inspirace

Za záchranu topící se dívky dostane zachránce medaili za statečnost

Byznys

Lidem nad 40 let svědčí podle vědců pracovat jen 3 dny v týdnu

Zaručeně zlepší den

České hlavičky uspíšily vývoj nového léku na koronavirus

Proč prádlo usušené na slunci tak krásně voní? Dánští vědci tuto záhadu objasnili

Živé sekačky v Jeseníkách. Podívejte se, jak se seká tráva v souladu s přírodou

Zubři málem vyhynuli. Teď se vracejí do volné přírody po celé Evropě

Inspirativní rozhovor

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Občané samotní mohou mnohé věci ve městě změnit. Stačí jen chtít, říká Barbora Fodorová z Chcu to v Brně

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou projektu Chcu to v Brně, jehož prostřednictvím brněnští studenti pomáhají občanům se podílet na veřejném dění.