Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Britský supermarket nově označuje své bezplastové produkty

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: iceland.co.uk

Plastic-free. Bez plastu. Takové označení začal používat britský supermarket Iceland. Chce tak své zákazníky dostatečně informovat a dát jim možnost zvolit si bezplastové nakupování.

Obaly od potravin už nějaký čas zákazníky informují například o absenci lepku nebo palmového oleje. Informace o (ne)obsahu plastu je ale celkem novinka. Supermarket Iceland po ní sáhl v rámci svých snah o snižování množství plastového odpadu. S novinkou startuje obchod tento měsíc na produktech své vlastní značky, do budoucna by ji rád aplikoval na co největší část sortimentu.

Iceland už dříve v letošním roce prohlásil, že chce být do roku 2023 kompletně bezplastový. Jedním z prvních kroků bylo uvedení pokrmů v obalech na papírové bázi – jen toto opatření ušetří za rok asi 150 tun černého plastu, který nelze recyklovat. Supermarket už dříve ze svých produktů odstranil také jednorázová brčka.

Zdroj: thegurdian.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.