Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Bezpečné Česko. Jak to vypadá s mírou kriminality v zemi?

Ilustrační foto: Pixabay

Všichni se chceme v místě, kde žijeme, cítit bezpečně a komfortně. Pro Čechy je dobrou zprávou, že se naše země dlouhodobě řadí mezi státy s nejnižší kriminalitou. Ta se dále snižuje. Nejinak tomu bylo minulý rok.

Od počátku ledna do konce listopadu policisté zaznamenali zhruba 142 500 trestných činů, tedy o 13,5 tisíce méně než ve stejném období loňského roku. Snížil se počet krádeží, majetkových trestných činů i obecné kriminality. Pokud už ke zločinu došlo, tak je v 65 tisících případech dovedli policisté vyřešit a rozklíčovat. Objasněnost trestné činnosti se stejně jako v minulých letech pohybovala nad 45 procenty.

Nejúspěšnější byli kriminalisté jako obvykle v řešení vražd. I jejich počet klesl. Policisté jich od ledna do listopadu evidovali 98, objasnili téměř 93 procent z nich. Loni ve stejném období zaznamenali 123 těchto trestných činů. Je otázkou, zda se na snížení trestné činnosti podílel lockdown a proticovidová opatření, nebo se z nás stávají lepší lidé? My chceme věřit tomu druhému.

Zdroj: iDnes

Související články

Zaručeně zlepší den

Archeologové objevili nejstarší větu zaznamenanou písmem. Její znění vás překvapí

Elektřina vytvořená rojícím se hmyzem může ovlivňovat počasí

Umělá inteligence pomáhá identifikovat přeživší holokaustu

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění

Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…