Aplikace Be My Eyes pomáhá skrze dobrovolníky nevidomým

Zdroj fotografie: Archiv Be My Eyes

Lidé se zrakovým handicapem se dennodenně potýkají s drobnými i většími nástrahami, které jim život nachystal. Často proto potřebují pomoc, která ale není vždycky po ruce. Po ruce je ovšem zpravidla chytrý telefon…

Znovu nalézt předmět, který jim upadl. Vzít si na sebe oblečení, které spolu ladí. Zjistit, za jak dlouho přijede na zastávku jejich autobus. Nebo sáhnout v obchodě po té správné plechovce. Běžné věci. Pro osoby se zrakovým handicapem ale takřka nemožné. Změna přišla s aplikací Be My Eyes, která nevidomé propojuje s dobrovolníky, jenž jim v situaci pomohou.

Pomoc je realizována prostřednictvím videohovoru. Nevidomí si mohou zvolit mezi pomocí od prvního dostupného dobrovolníka nebo specializovanou pomocí, kterou zajišťují různé organizace. Skrze hovor nevidomí objasní svůj problém a dobrovolníci ho pomohou vyřešit. Většina hovorů je přitom přepojena do 30 vteřin. „Je to nejúžasnější výhoda, na kterou jsem narazil od okamžiku, kdy jsem ztratil zrak. Je efektivní, včasná a pomocníci jsou velmi vřelí,“ uvádí jeden z nevidomých uživatelů Chaim. Aplikace je dostupná zdarma, a to ve více než 180 zemích světa.

Autor článku

Kristýna Motlová