Americké letectvo používá brýle s virtuální realitou z Česka

Zdroj fotografie: Pixabay
ByznysZ domova 2 minuty radosti

V našich řadách se rodí výjimečné talenty. Důkazem je absolvent Českého vysokého učení technického Marek Polčák. Vyvinul brýle s virtuální realitou, které zaujaly i americké letectvo pro výcvik jejich pilotů. Odborná světová média hodnotí výtvor jako nejlepší produkt na trhu.

Marek Polčák chtěl turistům poskytnout zábavu a zprostředkovat jim virtuální lety nad Prahou. Spolu se spolužáky z kybernetiky vytvořil tedy speciální brýle. Společně vyvinuli tzv. headset, který je na takové úrovni, že se jej rozhodlo pořídit mimo jiné americké letectvo. „Míra uvěřitelnosti je tak vysoká, že piloti, kteří s našimi brýlemi trénují, se díky tomu naučí nejen technicky reagovat na situace, ale reagují i emotivně. V kritických situacích jim to následně může zachránit život. Při výcviku totiž uvěří, že jsou skutečně ve vzduchu,“ řekl Polčák.

Firma VRgineers, která brýle vyrábí, je technologickým startupem, který společně založili právě Marek Polčák, Martin Holeček a Václav Bittner. Podařilo se jim vytvořit brýle pro virtuální realitu, které využívají společnosti jako Audi, BMW, Škoda, Airbus a další. Zakladatelé do budoucna předpokládají, že se brýle budou používat nejen v automobilovém průmyslu, ale i při vývoji zcela běžných výrobků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Online zábava během karantény: divadelní představení i lekce jógy

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec