Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Americké letectvo používá brýle s virtuální realitou z Česka

Zdroj fotografie: Pixabay

V našich řadách se rodí výjimečné talenty. Důkazem je absolvent Českého vysokého učení technického Marek Polčák. Vyvinul brýle s virtuální realitou, které zaujaly i americké letectvo pro výcvik jejich pilotů. Odborná světová média hodnotí výtvor jako nejlepší produkt na trhu.

Marek Polčák chtěl turistům poskytnout zábavu a zprostředkovat jim virtuální lety nad Prahou. Spolu se spolužáky z kybernetiky vytvořil tedy speciální brýle. Společně vyvinuli tzv. headset, který je na takové úrovni, že se jej rozhodlo pořídit mimo jiné americké letectvo. „Míra uvěřitelnosti je tak vysoká, že piloti, kteří s našimi brýlemi trénují, se díky tomu naučí nejen technicky reagovat na situace, ale reagují i emotivně. V kritických situacích jim to následně může zachránit život. Při výcviku totiž uvěří, že jsou skutečně ve vzduchu,“ řekl Polčák.

Firma VRgineers, která brýle vyrábí, je technologickým startupem, který společně založili právě Marek Polčák, Martin Holeček a Václav Bittner. Podařilo se jim vytvořit brýle pro virtuální realitu, které využívají společnosti jako Audi, BMW, Škoda, Airbus a další. Zakladatelé do budoucna předpokládají, že se brýle budou používat nejen v automobilovém průmyslu, ale i při vývoji zcela běžných výrobků.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Co jsou houbová města a mohla by vyřešit čínskou vodní krizi?

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Inspirace z knihovny: Čtenáři, vrať se motivuje lidi, aby dali čtení opět šanci

Četba knih je jednou z nejstarších volnočasových aktivit. Jejím prostřednictvím lze zprostředkovat…