Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Americká aplikace umožňuje plnit přání lidem bez domova

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Bigstock

Určitě jste nejednou zažili situaci, kdy vás na ulici zastavil člověk a žádal vás o pár korun. A dost možná jste ho odmítli kvůli nedůvěře v to, jak peníze ve skutečnosti utratí a zda si za ně místo jídla nekoupí krabici vína. Z podobné situace vznikla ve Philadelphii skvělá aplikace.

Lidé skrze aplikaci snadno zjistí, co který člověk na ulici potřebuje, a na konkrétní věc mu přispějí. Součástí aplikace je i profil s příběhem jednotlivých bezdomovců. Jakmile se vybere potřebná částka na daný předmět, osoba bez domova dostane upozornění a může si věc vyzvednout na místním sociálním pracovišti.

Díky programu lidé bez domova získávají nejen věci potřebné pro svůj život a zlepšení jeho kvality, navíc si budují vztah s místními pracovníky. Ti jim pak mohou být velmi nápomocni v hledání zaměstnání a začátku nového života. Do projektu bylo v jeho počátcích zapojeno 13 bezdomovců, 11 z nich už nyní na ulici nežije.

Související články

Inspirace

Lidé bez domova draží na Aukru svoje umělecká díla

Inspirace

Bezdomovec pomohl ženě v nesnázích, odměnila ho hromadou peněz

Byznys

Dobrodinci darovali auto mladíkovi s vysokou pracovní morálkou

Inspirace

Mladým fotbalistům může s kariérou pomoct aplikace

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.