Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Zařízení pro pacienty s demencí pomáhá vybavovat vzpomínky s pomocí hudby

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: studiomeineck.com

Pro pacienty trpící demencí vytvořila designérka Chloe Meineck z Anglie pomůcku, díky níž mohou uchovat vzpomínky na své milované. Meineck přišla s nápadem na krabičku Music Memory Box, v níž jsou fotografie, různé předměty a především hudba. Všechny tyto věci pomáhají lidem s demencí vzpomenout si na svoji minulost.

Tvůrkyně Chloe Meineck využila své zkušenosti se svou babičkou, která měla obtíže pamatovat si obličeje, ale písně ze svého mládí stále zahrála na piano. Meineck zjistila, že v současné době jen málo pomůcek zaměřených na lidi s demencí využívá hudby. Rozhodla se proto vytvořit svůj vlastní produkt.

Krabička tak využívá síly hudební stopy při uchovávání vzpomínek – lidé si v ní mohou skrze předměty přehrávat hudbu. „Music Memory Box je krabice, kterou můžeme vyplnit předměty ze života člověka, fotografiemi a hudbou. Umístíte senzor na jakýkoliv předmět v krabici, spojíte ho s hudební složkou a při přiložení na střed krabice začne hrát vámi zvolená hudba. Předměty, fotografie a hudba společně pomáhají vyvolat vzpomínky člověka,“ doplnila Meineck.

Na video o zařízení se můžete podívat zde.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…