Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Z brněnského orloje budou padat limitované kuličky na podporu dárcovství krve

Ilustrační foto: Depositphotos

Nadšenci a sběratelé kuliček z brněnského časostroje dnes mohou získat přírůstek z limitované edice. Mezi jedenáctou a dvacátou třetí hodinou vypadne z orloje na náměstí Svobody celkem třináct speciálních kuliček.

Novou edicí chce město podpořit kampaň DARUJME KREV PRO BRNO zaměřenou na bezpříspěvkové dárcovství krve a nábor dobrovolníků na darování kostní dřeně. Akcí Brno zároveň oslaví 148. výročí narození Jana Jánského, objevitele krevních skupin. Dnešní den však není jedinou příležitostí k získání speciální kuličky. Kampaň pokračuje 14. června při příležitosti Světového dne dárců krve, 8. září na 100. výročí úmrtí Jana Jánského a 19. září na Světový den dárců kostní dřeně.

Speciální limitovaná edice podpoří kampaň na nábor dobrovolníků pro darování krve a kostní dřeně. Foto: Statutární město Brno

Statutární město Brno si velice váží obětavosti a nezištnosti našich brněnských spoluobčanů, kteří se neváhají podělit o nejcennější tekutinu s těmi, kdo to potřebují, a pomoci tak zachraňovat zdraví i životy jiných lidí,“ uvádí web darujmekrev.brno. Za pravidelné odběry mohou dárci získat také ocenění Českým červeným křížem, a to buď Zlatou medaili Jana Jánského, Zlatý kříž ČČK nebo Plaketu ČČK Dar krve – dar života.  

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…