Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

VIDEO: Koncert pro surikaty, plameňáky a lemury. Jedenáctiletá Thajka vyráží do boje s trémou

Ilustrační foto: Pixabay

Potěšit osamělá zvířata a jako bonus se zbavit trémy. Jedenáctiletá Thajka Seenlada Supat vyráží podle agentury Reuters se svými klávesami do zoo na jihovýchodě Bankoku každý týden. V barevném kostýmu pak dopřává soukromý koncert lemurům a dalším obyvatelům zahrady.

Počet návštěvníků v zoologických zahradách je v Thajsku, stejně jako v jiných zemích, kvůli koronavirovým opatřením výrazně nižší. Mladá muzikantka proto chce svou hudbou potěšit zvířata a znovu jim dopřát vnější podněty, na které bývala zvyklá. Hraje jim oblíbené thajské hity, vždy navíc volí originální zvířecí kostým – například aligátora nebo žirafy.

Koncertování před zvířecím publikem má ale pomoci i samotné Seenladě. Ta se chce pravidelným vystupováním zbavit svazující trémy. A protože je jejím cílem hrát bez problému i před velkým publikem, ani jí nevadí, když se neposední lemuři během vystoupení pohybují a skáčou na její hudební nástroj.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi chtějí zálohované PET lahve. Jejich zavedení podporuje 74 procent z nich

Jak brát digitální detox vážně: inspirujte se indickou vesnicí

Zájem o fotovoltaiku a tepelná čerpadla trhá v Česku rekordy

Naděje v léčbě rakoviny: nová chemoimunoterapie zamezuje jejímu relapsu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Inspirace z knihovny: Ukliďte si v hlavě díky 10minutové meditaci

Toužili jste někdy prostě vypnout svou mysl? Chvíli na nic nemyslet a zahnat všechny negativní…