V Japonsku celkem běžně narazíte na některého z obřích velemloků. Minulý pátek však z řeky Kamogawa vylezl jeden a půl metrový jedinec, jenž vystrašil i místní obyvatele.
Obyvatelé japonského města Kjóto volali zděšeně na polici s tím, že spatřili vodní monstrum. Kolem řeky se totiž procházel velemlok japonský obrovských rozměrů. Vzhledem k tomu, že jsou tito obojživelníci aktivní především v noci, jednalo se o událost, která překvapila nejen místní.
Dle odhadů svědků měřil mlok přibližně 150 centimetrů, při kterých mohl mít váhu až 35 kilogramů. Velemlok japonský je po svém čínském kolegovi druhým největším velemlokem na světě.
Od konce května můžete tyto úžasné tvory vidět také v ČR. Pražská ZOO otevřela pavilón pro tři dospělé velemloky čínské a třicet mláďat stejného druhu. Lze zde zahlédnou i 155 centimetrů dlouhého Karla, jež je v současnosti největším velemlokem svého druhu v Evropě.
Zdroj: http://www.novinky.cz/koktejl/341549-z-reky-vylezl-jeden-a-pul-metru-dlouhy-velemlok.html
Video: https://www.youtube.com/watch?v=SVVLXI1GXTU
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…