Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ve Velké Británii přestalo kouřit více lidí než kdy jindy

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: pexels.com

Nervozita, napětí, nebo jen společenský návyk? Kouření škodí zdraví, to ví každý, kdo si denně zapaluje cigaretu. Pro někoho je těžké tento zlozvyk přemoci. Ovšem není proč se vzdávat. E-cigarety, legislativa a kulturní změny vedly k tomu, že se lidem v Británii úspěšně daří přestat kouřit. 

Podle výzkumu z University College v Londýně se ukázalo, že skoro dvacet procent lidí, kteří se rozhodli v roce 2017 přestat kouřit, skutečně kouřit přestalo. Je to mnohem vyšší číslo, než kdykoliv předtím v historii záznamů. V roce 2010 se to týkalo pouze 13 procent lidí.

Za úspěchem stojí i možnost použití e-cigaret, které u některých bývalých kuřáků úspěšně nahradily chuť si zapálit. Mezi další důvody patří i to, že se lidé snaží ušetřit peníze na něco důležitějšího. Podle profesorky Giny Radfortové nebyl v historii lepší okamžik proto, aby se člověk rozhodl přestat kouřit. Kultura se změnila, změnily se i zákony a zároveň je lidem dostupná podpora, která napomáhá vytvářet nové, mnohem zdravější návyky pro uvolnění stresu.

Zdroj: positive.news.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Se sexuální výchovou je vhodné začít v předškolním věku, říká popularizátorka medicíny Jana Martincová

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …