Ve Velké Británii přestalo kouřit více lidí než kdy jindy

Zdroj fotografie: pexels.com

Nervozita, napětí, nebo jen společenský návyk? Kouření škodí zdraví, to ví každý, kdo si denně zapaluje cigaretu. Pro někoho je těžké tento zlozvyk přemoci. Ovšem není proč se vzdávat. E-cigarety, legislativa a kulturní změny vedly k tomu, že se lidem v Británii úspěšně daří přestat kouřit. 

Podle výzkumu z University College v Londýně se ukázalo, že skoro dvacet procent lidí, kteří se rozhodli v roce 2017 přestat kouřit, skutečně kouřit přestalo. Je to mnohem vyšší číslo, než kdykoliv předtím v historii záznamů. V roce 2010 se to týkalo pouze 13 procent lidí.

Za úspěchem stojí i možnost použití e-cigaret, které u některých bývalých kuřáků úspěšně nahradily chuť si zapálit. Mezi další důvody patří i to, že se lidé snaží ušetřit peníze na něco důležitějšího. Podle profesorky Giny Radfortové nebyl v historii lepší okamžik proto, aby se člověk rozhodl přestat kouřit. Kultura se změnila, změnily se i zákony a zároveň je lidem dostupná podpora, která napomáhá vytvářet nové, mnohem zdravější návyky pro uvolnění stresu.

Zdroj: positive.news.com

Autor článku

Zuzana Tomášková