Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V pražských ulicích se příští rok objeví nová zajímavá pítka

1 minuta radosti
Zdroj fotografií: Kris Týna, EP studio

Během následujícího se roku se v hlavním městě rozroste počet veřejných pítek. Pítka mají jednotnou podobu, jsou zformována do tvaru písmena P. Za designem stojí tuzemské EP studio.

pitka-ep2„Zdroj vody v ulicích je důležitý a umožnit lidem, aby jej mohli kultivovaným způsobem využít, by v moderní době mělo být samozřejmostí,“ uvádí tým designérů, kteří pítko navrhli. Tvar písmena P má jasné vysvětlení – p jako pítko, případně jako anglický výraz public tap.

Originální pítka by měla přibýt napříč celou Prahou, zájem o ně projevilo několik městských částí. Mezi zvažovanými lokalitami figuruje například Letenské náměstí nebo okolí stanice Hradčanská, již rozhodnuto je o instalaci v Jateční ulici na Praze 7.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.