V Opavě se otevírá mozková posilovna a matematická pohotovost

Zdroj fotografie: Pixabay

Cvičení a posilování by mělo mít v našich životech své místo. Při tréninku bychom ale neměli myslet jen na své tělo, zaslouží si ho totiž také mysl. Prostor pro tzv. brainfitness otevřeli nedávno v Opavě.

Zájemci si v netradiční posilovně mohou vyzkoušet různé hry, hlavolamy a šifry. „Smyslem je rozvíjet logické myšlení, asociace, hledání skrytých souvislostí a vazeb,“ vysvětlil David Slosarczyk  z Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě, který za projektem stojí. Posilovna je každý den dopoledne otevřena pro školní exkurze, odpoledne je pak přístupná široké veřejnosti. Postupem času se chystají víkendová soustředění, workshopy nebo výstavy matematického umění.

Ještě během října se vedle posilovny otevře také tzv. matematická pohotovost. Ta se v základu nebude lišit od té lékařské. Navštívit ji bude moct kdokoliv, kdo bude potřebovat pomoc – ovšem v tomto případě s příklady a úlohami. Iniciátoři očekávají návštěvy hlavně ze strany studentů a jejich rodičů. Zájemci budou moct radu dostat také po telefonu.

Autor článku

Kristýna Motlová