V Opavě se otevírá mozková posilovna a matematická pohotovost

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Cvičení a posilování by mělo mít v našich životech své místo. Při tréninku bychom ale neměli myslet jen na své tělo, zaslouží si ho totiž také mysl. Prostor pro tzv. brainfitness otevřeli nedávno v Opavě.

Zájemci si v netradiční posilovně mohou vyzkoušet různé hry, hlavolamy a šifry. „Smyslem je rozvíjet logické myšlení, asociace, hledání skrytých souvislostí a vazeb,“ vysvětlil David Slosarczyk  z Matematického ústavu Slezské univerzity v Opavě, který za projektem stojí. Posilovna je každý den dopoledne otevřena pro školní exkurze, odpoledne je pak přístupná široké veřejnosti. Postupem času se chystají víkendová soustředění, workshopy nebo výstavy matematického umění.

Ještě během října se vedle posilovny otevře také tzv. matematická pohotovost. Ta se v základu nebude lišit od té lékařské. Navštívit ji bude moct kdokoliv, kdo bude potřebovat pomoc – ovšem v tomto případě s příklady a úlohami. Iniciátoři očekávají návštěvy hlavně ze strany studentů a jejich rodičů. Zájemci budou moct radu dostat také po telefonu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci objevili v krvi pacienta protilátku, která ničí koronavirus

Šije celá země. Česko tvoří roušky v době koronavirové

Česká pošta přepravuje zásilky s rouškami zadarmo

Evropský strom roku je z Česka. Zvítězila Chudobínská borovice

Inspirativní rozhovor

Tomáš Adamec

Přečtěte si příběh dvacetiletého studenta, který svým nadšením a pílí zlepšuje kvalitu života ve své obci.

Tomáš Adamec