Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

V Brně vybrali devadesát tisíc korun pro psí útulky

Zdroj fotografie: Facebook Běhejme a pomáhejme útulkům

Proběhnout se pro dobrou věc. Takový koncept razí celorepubliková iniciativa Běhejme a pomáhejme útulkům, která svou poslední akci uskutečnila v Brně. Na fotbalovém stadionu Za Lužánkami se sešly stovky lidí, kteří svou účastí v běhu přispěli na vybrané brněnské útulky. Kromě finanční podpory bylo smyslem akce také představit opuštěné psy a najít jim nový domov.

„Odhaduji, že se běhu zúčastnilo zhruba čtyři sta účastníků. Na startovném v kasičkách se vybralo 49 200 korun a se sponzorskými dary to dělá 89 200 korun,“ řekla pro Brněnskou drbnu organizátorka Barbora Poláková. K vysoké účasti přispělo i slunečné počasí a bohatý doprovodný program. Návštěvníci mohli podpořit útulky i dalšími způsoby, například zakoupením pamlsků nebo náramků s logy útulků, na jejichž konta vybraná částka poputuje. Jsou jimi útulky Dočasky, Tlapky na cestě a Útulek Tibet.

Neméně důležitou součástí akce byla prezentace psů z útulků s cílem najít jim nový domov. „Na místě jsme měli připravené pejsky k adopci a ve všech případech se s námi spojili lidé, kteří splňují naše konkrétní podmínky. Pejsci dokonce i s účastníky, kteří chtěli, běželi,“ řekla Brněnské drbně provozovatelka jednoho ze zapojených útulků Dočasky Ája Černá.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Inteligentní drony, které najdou strom s kůrovcem, hasí požár nebo lokalizují raněné vytváří na FEL ČVUT

Mohou tyto houby léčit barvoslepost? Studie říká, že ano

Nové dalekohledy mají zaznamenat mimozemský život

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a…