V Brně vybrali devadesát tisíc korun pro psí útulky

Zdroj fotografie: Facebook Běhejme a pomáhejme útulkům

Proběhnout se pro dobrou věc. Takový koncept razí celorepubliková iniciativa Běhejme a pomáhejme útulkům, která svou poslední akci uskutečnila v Brně. Na fotbalovém stadionu Za Lužánkami se sešly stovky lidí, kteří svou účastí v běhu přispěli na vybrané brněnské útulky. Kromě finanční podpory bylo smyslem akce také představit opuštěné psy a najít jim nový domov.

„Odhaduji, že se běhu zúčastnilo zhruba čtyři sta účastníků. Na startovném v kasičkách se vybralo 49 200 korun a se sponzorskými dary to dělá 89 200 korun,“ řekla pro Brněnskou drbnu organizátorka Barbora Poláková. K vysoké účasti přispělo i slunečné počasí a bohatý doprovodný program. Návštěvníci mohli podpořit útulky i dalšími způsoby, například zakoupením pamlsků nebo náramků s logy útulků, na jejichž konta vybraná částka poputuje. Jsou jimi útulky Dočasky, Tlapky na cestě a Útulek Tibet.

Neméně důležitou součástí akce byla prezentace psů z útulků s cílem najít jim nový domov. „Na místě jsme měli připravené pejsky k adopci a ve všech případech se s námi spojili lidé, kteří splňují naše konkrétní podmínky. Pejsci dokonce i s účastníky, kteří chtěli, běželi,“ řekla Brněnské drbně provozovatelka jednoho ze zapojených útulků Dočasky Ája Černá.

Zdroj: Brněnská drbna

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Více kroků = delší život? Vědci přinesli nová zjištění o chůzi

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura