Příroda·1 minuta radosti
FOTO: Zvířata dovádí s vánočními stromky. Podívejte se, jak to rozjeli na Vánoce v zoo
Vánoční stromky dělají radost nejen lidem, ale i zvířatům. Během vánočních svátků si na nich pošmáklo osazenstvo pražské zoologické zahrady. Jedná se už o tradiční akci, která těší i návštěvníky, kteří mohou být svědky vánočního řádění. Pražská zoologická zahrada dostala přesně šedesát neprodaných vánočních stromků. Darované jedle chovatelé předali vybraným zvířatům. Pochutnali si na nich
#krmení#strom#Vánoce#vánoční strom#vánoční stromeček#vánoční stromek#vánoční stromky#ZOO#zvířata
Vánoční stromky dělají radost nejen lidem, ale i zvířatům. Během vánočních svátků si na nich pošmáklo osazenstvo pražské zoologické zahrady. Jedná se už o tradiční akci, která těší i návštěvníky, kteří mohou být svědky vánočního řádění.

Pražská zoologická zahrada dostala přesně šedesát neprodaných vánočních stromků. Darované jedle chovatelé předali vybraným zvířatům. Pochutnali si na nich především kopytníci. Pro další zvířata, jako jsou například papoušci nestoři kea nebo medojedi, se jednalo o takzvaný enrichment. Jde o obohacení a zpestření prostředí živočichů, kteří se nacházejí v lidské péči. Zábava však ještě zdaleka nekončí. V lednu na zvířata čekají větve z vánočního stromu ze Staroměstského náměstí.

Zvířata navíc dostala krmivo, které jim na Štědrý den přinesli návštěvníci. Mezi nejhojněji zastoupené dary patřila jablka, kterých se sešlo celkem 680 kilogramů. Druhým nejčastějším krmivem byla mrkev s 560 kilogramy a na třetím místě se umístilo 530 kilogramů suchého pečiva. Zvířata v zoo si tak užila parádní hostinu.




Zdroj: Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací ze Zoo Praha a Českých novin
Klikněte, když vám článek udělal radost
Redaktor Pozitivních zpráv
Potěšil vás článek? Pošlete ho dál!
Dobrá zpráva udělá radost dvakrát — vám i tomu, komu ji pošlete.



