Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

S respektem k přírodě: kompletně recyklovatelná surfařská kombinéza je tady

Zdroj fotografie: finisterre.com

Jak předcházet nezanedbatelnému množství odpadu ze sportovního vybavení, jako jsou třeba neoprenové kombinézy? Klíčem jsou recyklovatelné materiály.

Neoprenových kombinéz pro surfování či potápění se ročně vyhodí až 380 tun. Protože však neopren recyklovat nelze, skončí tento odpad rovnou na skládkách. Britská firma Finisterre zaměřená na udržitelné outdoorové vybavení si je této skutečnosti naštěstí velmi dobře vědoma. Rozhodla se proto nabídnout milovníkům vodních sportů inovativní řešení – plně recyklovatelnou kombinézu.

Finisterre již delší dobu vyrábí oblečení z Econylu, recyklovaného nylonu z použitých rybářských sítí. Výroba zcela recyklovatelné kombinézy však byla až do nedávna zapeklitým oříškem. Zakladatel firmy Tom Kay proto založil iniciativu Wetsuit from Wetsuit s odhodláním tuto metu pokořit. Výsledkem je elegantní, ale dostatečně pevný a odolný prototyp kombinézy, který ještě projde množstvím testů a drobných vylepšení. Už teď jej ale Kay považuje za dlouho očekávaný úspěch a doufá, že bude kompletně recyklovatelná vodní kombinéza s přispěním investorů na trhu dostupná co nejdříve.

Zdroj: The Guardian

Související články

Zaručeně zlepší den

Hasiči budou používat rozšířenou realitu. Usnadní jim zásahy

Tenistky budou moci při Wimbledonu nosit tmavé oblečení. Kvůli menstruaci

Vyšetření, které zachraňuje tisíce životů. Rakovinu tlustého střeva lze včas zachytit a vyléčit

Byl Tyrannosaurus rex obr? Mohl být mnohem větší, než si vědci dosud mysleli

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Inspirace z knihovny: Sny nám říkají mnohem více, než si myslíme. Jak je rozklíčovat?

Noční výlety do říše snů jsou často skvělou zábavou a opravdovým odreagováním. Člověk v nich může…