Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Rok 2017 bude bohatý na zajímavé astronomické úkazy

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Milovníci všemožných jevů odehrávajících se na noční obloze si v letošním roce přijdou na své. Pozorovat totiž bude možné řadu neobvyklých úkazů. K vidění bude například několik komet, meteorické roje i různá zatmění.

Nový rok odstartoval meteorický roj Kvadrantidy, který byl pozorovatelný v noci z 3. na 4. ledna. Dalším ze zajímavých lednových úkazů bude planetka Vesta, kterou bude možné pozorovat po půlnoci 18. ledna s použitím malého dalekohledu.

I v únoru toho na obloze bude dost k vidění. První polovina měsíce nabídne ideální podmínky pro sledování komety spoluobjevené československými astronomy, na konci měsíce zase bude možné pozorovat druhou nejznámější kometu vůbec. Další kometa bude pozorovatelná začátkem dubna. Přes léto se očekává dobrá viditelnost Saturnu i částečné zatmění měsíce, v prosinci budeme moct spatřit pravidelný meteorický roj Geminidy.

 

Zdroj: ceskatelevize.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.