Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Restaurace nabízí štědrovečerní večeři pro bezdomovce a seniory zdarma

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Na Vánoce by neměl být nikdo sám. V duchu této myšlenky pořádá londýnská restaurace Shish speciální akci pro seniory a lidi bez domova. Ti zde dostanou štědrovečerní večeři zdarma. Pětichodovou.

Majitele restaurace přivedlo na nápad setkání s velmi starou paní, která se mu svěřila, že žije sama a už pouze čeká na smrt. O samotě měla strávit i Vánoce. Z té představy bylo muži tak smutno, že se rozhodl to nedopustit a uspořádat pro osamělé lidi společnou štědrovečerní večeři.

Restaurace při plánování večeře počítala zhruba se čtyřiceti návštěvníky, nyní jich očekává desetinásobné množství. V daný den nejezdí hromadná doprava, k akci se proto připojili dobrovolní taxikáři, kteří pomohou lidem s přepravou. Vedení podniku už teď přemýšlí nad dalšími aktivitami, které budou pomáhat dlouhodobě.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.