Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Mirrors proměňuje kadeřnická zrcadla v umělecká díla

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Salon Joshua

Plochy, které lze využít namísto malířského plátna, jsou všude kolem nás. Tak proč by jednou z nich nemohlo být zrcadlo v kadeřnictví? Vyzkoušet se to rozhodl kadeřnický salon Joshua ve svém projektu Mirrors.

„Naše zrcadla jsou obrovská kreativní plocha. Proto nás napadlo je čas od času využít ještě nějak jinak, abychom si každodenní realitu v salonu trochu oživili,” vysvětluje kadeřník salonu Joshua Petr Zohan. Oživení čeká i zákazníky, kteří jsou v zrcadlech zvyklí sledovat svou vizuální přeměnu i prohlížet si nové já.

První, kdo v rámci projektu pomaloval kadeřnická zrcadla, byla Léna Brauner. Využila k tomu kadeřnické barvy a celý proces označila za challenge. Barvy totiž v kombinaci s vyvíječem postupem času mění skupenství i tón, výsledné dílo se tedy neustále proměňovalo. Na druhou stranu netradiční techniky nejsou pro malířku nic nového, pochvaluje si například malování čokoládou.

Umělecky se vyřádit na zrcadlech už stihla také Aneta Galis. Nikdy jsem nemalovala takhle velký formát, nikdy jsem nemalovala na zrcadlo, natož kadeřnickými barvami, takže to byl celkem vzrušující ale i zábavný proces,“ uvedla zpěvačka a umělkyně. Ta na zrcadla zapsala i část vlastního textu.

Projekt Mirrors bude v projektu kombinujícím zrcadla a nadané umělce pokračovat i nadále. Kdo se jako další v pražském salonu představí, je ale zatím překvapení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.