Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Mirrors proměňuje kadeřnická zrcadla v umělecká díla

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Salon Joshua

Plochy, které lze využít namísto malířského plátna, jsou všude kolem nás. Tak proč by jednou z nich nemohlo být zrcadlo v kadeřnictví? Vyzkoušet se to rozhodl kadeřnický salon Joshua ve svém projektu Mirrors.

„Naše zrcadla jsou obrovská kreativní plocha. Proto nás napadlo je čas od času využít ještě nějak jinak, abychom si každodenní realitu v salonu trochu oživili,” vysvětluje kadeřník salonu Joshua Petr Zohan. Oživení čeká i zákazníky, kteří jsou v zrcadlech zvyklí sledovat svou vizuální přeměnu i prohlížet si nové já.

První, kdo v rámci projektu pomaloval kadeřnická zrcadla, byla Léna Brauner. Využila k tomu kadeřnické barvy a celý proces označila za challenge. Barvy totiž v kombinaci s vyvíječem postupem času mění skupenství i tón, výsledné dílo se tedy neustále proměňovalo. Na druhou stranu netradiční techniky nejsou pro malířku nic nového, pochvaluje si například malování čokoládou.

Umělecky se vyřádit na zrcadlech už stihla také Aneta Galis. Nikdy jsem nemalovala takhle velký formát, nikdy jsem nemalovala na zrcadlo, natož kadeřnickými barvami, takže to byl celkem vzrušující ale i zábavný proces,“ uvedla zpěvačka a umělkyně. Ta na zrcadla zapsala i část vlastního textu.

Projekt Mirrors bude v projektu kombinujícím zrcadla a nadané umělce pokračovat i nadále. Kdo se jako další v pražském salonu představí, je ale zatím překvapení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.