Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Projekt Mirrors proměňuje kadeřnická zrcadla v umělecká díla

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Salon Joshua

Plochy, které lze využít namísto malířského plátna, jsou všude kolem nás. Tak proč by jednou z nich nemohlo být zrcadlo v kadeřnictví? Vyzkoušet se to rozhodl kadeřnický salon Joshua ve svém projektu Mirrors.

„Naše zrcadla jsou obrovská kreativní plocha. Proto nás napadlo je čas od času využít ještě nějak jinak, abychom si každodenní realitu v salonu trochu oživili,” vysvětluje kadeřník salonu Joshua Petr Zohan. Oživení čeká i zákazníky, kteří jsou v zrcadlech zvyklí sledovat svou vizuální přeměnu i prohlížet si nové já.

První, kdo v rámci projektu pomaloval kadeřnická zrcadla, byla Léna Brauner. Využila k tomu kadeřnické barvy a celý proces označila za challenge. Barvy totiž v kombinaci s vyvíječem postupem času mění skupenství i tón, výsledné dílo se tedy neustále proměňovalo. Na druhou stranu netradiční techniky nejsou pro malířku nic nového, pochvaluje si například malování čokoládou.

Umělecky se vyřádit na zrcadlech už stihla také Aneta Galis. Nikdy jsem nemalovala takhle velký formát, nikdy jsem nemalovala na zrcadlo, natož kadeřnickými barvami, takže to byl celkem vzrušující ale i zábavný proces,“ uvedla zpěvačka a umělkyně. Ta na zrcadla zapsala i část vlastního textu.

Projekt Mirrors bude v projektu kombinujícím zrcadla a nadané umělce pokračovat i nadále. Kdo se jako další v pražském salonu představí, je ale zatím překvapení.

Související články

Zaručeně zlepší den

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Teleskop Jamese Webba umožnil detailní výzkum atmosféry exoplanety mimo solární systém

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…